Probierz wskazał, na kogo czeka w kadrze. "Sam się wybiorę i go zobaczę" [WIDEO]

- Jesteśmy z nim kontakcie. Na pewno sam się wybiorę i go zobaczę - tak selekcjoner Michał Probierz wypowiedział się na temat możliwego powrotu Jakuba Modera do reprezentacji Polski. Pomocnik Brighton wrócił do gry po ciężkiej kontuzji i powoli odbudowuje się w drużynie rezerw. Trener nie ukrywa, że na niego liczy. Czy możemy się spodziewać, że pomoże kadrze już w marcowych barażach o Euro 2024?

Michał Probierz ma za sobą drugie zgrupowanie jako selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski. Po remisie 1:1 z Czechami stało się jasne, że o awans na Euro 2024 powalczymy w marcowych barażach. Dzień po towarzyskim zwycięstwie 2:0 z Łotwą szkoleniowiec udzielił wywiadu na kanale Meczyki na YouTubie.

Zobacz wideo Kto odpowiada za marazm w reprezentacji Polski? "Największe pretensje"

Probierz mówił o przyszłości Modera w reprezentacji Polski. "Wybiorę się i zobaczę"

Został w nim zapytany m.in. o etap budowania drużyny, czy chciałby już się skupić na konkretnej grupie piłkarzy. Zaprzeczył, po czym zdradził, że w szczególności czeka na powrót jednego gracza. - W selekcji reprezentacyjnej się tak nie da, bo zawsze może ktoś "wyskoczyć". W sztabie jesteśmy w kontakcie z Kubą Moderem. Zobaczymy, jak to z nim jest. Ja na pewno też sam się wybiorę i zobaczę, jak to u niego funkcjonuje i żeby z nim porozmawiać - zdradził.

Jakub Moder w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze był pewniakiem do pierwszego składu i czołową postacią reprezentacji. Niestety w kwietniu zeszłego roku zerwał więzadła krzyżowe. Nie tylko stracił mundial, ale nie grał przez ponad półtora roku. Teraz powoli wraca do gry. Na razie dwa razy wystąpił w zespole młodzieżowym Brighton, a w ostatniej kolejce Premier League usiadł na ławce rezerwowych w meczu z Sheffield United. To optymistyczne wieści, choć na powrót do dawnej dyspozycji trzeba jeszcze trochę poczekać.

Moder wróci do kadry na baraże? Probierz uspokaja. "Wierzę..."

Pytanie tylko, jak długo. Probierz dostał także pytanie, czy wierzy, że Moder pomoże reprezentacji Polski podczas marcowych barażów. - Są cztery miesiące. Piłkarz kontuzjowany potrzebuje bardzo długiego czasu, żeby wrócić, szczególnie po takiej kontuzji, jaką miał Kuba. Nie wiem, jaki jest jego stan, dlatego zobaczymy i ocenimy. Na dzień dzisiejszy nie liczę za bardzo na to, ale wierzę, że w dalszej perspektywie będzie zawodnikiem do gry w reprezentacji - odpowiedział ostrożnie.

Pierwszy mecz barażowy z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się 21 marca 2024 roku. Naszym rywalem będzie Estonia. Jeżeli wygramy, w decydującym o awansie starciu zmierzymy się z Walią lub z kimś z trójki Finlandia/Ukraina/Islandia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA