Za nami kluczowe mecze! Z kim zagra Polska w barażach? Oto aktualny układ

Reprezentacja Polski jest pewna udziału w barażach, ale wciąż nie wiadomo, czy uśmiechnie się do niej los czy czekać ją będzie droga przez mękę. W poniedziałkowy wieczór dowiedzieliśmy się, że w barażach Polska nie trafi na Włochów, którzy zremisowali 0:0 z Ukrainą i awansowali na Euro 2024. Na kogo możemy trafić w barażach? Oto układ na ten moment.

Reprezentacja Polski skompromitowała się w eliminacjach Euro 2024. Trzecie miejsce w grupie za Czechami oraz Mołdawią, 11 punktów w 10 meczach i zaledwie trzy zwycięstwa (dwa z Wyspami Owczymi i jedno z Albanią) nie dały nam bezpośredniego awansu na turnieju. Mimo to Polacy wciąż mogą zagrać na Euro poprzez baraże. Teraz czekają na to, aby poznać rywali w decydującej fazie. 

Zobacz wideo Selekcjoner odpowiada na krytykę: Myślimy, że reszta świata to ogórki

Na kogo mogą trafić Polacy w barażach? Za nami ważne mecze

Polska jest już pewna występu w barażach. Nie wiadomo jednak, z kim zagra i czy trafi do łatwiejszej części drabinki jako najwyżej rozstawiony zespół. Ten zmierzy się z najlepszym zespołem dywizji D Ligi Narodów, czyli Estonią. O tym decyduje to, czy zespoły będące przed Polską w klasyfikacji LN zapewnią sobie awans na Euro 2024.

W poniedziałek odbyło się kilka spotkań, które miały ogromne znaczenie dla losów Polski w barażach. Najważniejszym był mecz Włochy - Ukraina, który zakończył się wynikiem 0:0. To dało bezpośredni awans na turniej Włochom, co jest wspaniałą informacją dla Polski. Z jednej strony kadra Probierza straciła wymagającego rywala w barażach, a dodatkowo jest także o krok bliżej od bycia najwyżej rozstawioną drużyną w barażach, która w półfinale zagra z Estonią (najlepszym zespołem dywizji D Ligi Narodów). 

Co jeszcze wiemy po poniedziałkowych meczach? Polska w barażach na pewno nie zagra z Czechami, które wygrała 3:0 z Mołdawią i awansowała na turniej bezpośrednio. Polacy mogli trafić na Czechów w barażach, gdyby ci przegrali z Mołdawią. Wtedy - podobnie jak Polska - dostaliby drugą szansę w barażach. 

Na kogo może trafić Polska w barażach o Euro 2024? Kiedy losowanie?

W tym momencie Polska, aby być rozstawiona jako pierwsza, czeka tylko na jeden korzystny wynik! Jest to bezpośredni awans Chorwacji, która we wtorek zagra z Armenią. W tym momencie Chorwaci mają 13 punktów. Szansę na wyprzedzenie jej ma Walia (11 punktów), która zagra z pewną awansu Turcją. 

Kto jeszcze może trafić do baraży? Jeśli spełni się wymarzony scenariusz dla Polski, to w drugim półfinale baraży na pewno znajdzie się Walia. Ostatnie miejsce natomiast ktoś z trójki Finlandia, Ukraina, Islandia na podstawie losowania. Jeśli Chorwacji wypuści awans z rąk, to Polska zagra w półfinale z kimś z trójki Finlandia, Ukraina, Islandia, zaś Chorwacja jako najwyżej rozstawiony zespół trafi na Estonię. Losowanie odbędzie się 23 listopada, zaś baraże w marcu przyszłego roku.

Z kim Polska może zagrać w barażach? Najbardziej prawdopodobni rywale (stan na poniedziałek 20.11.2023)

 • Polska - Estonia
 • Walia - Finlandia/Ukraina/Islandia

Klasyfikacja Ligi Narodów

 1. Hiszpania (awans na Euro 2024)
 2. Chorwacja
 3. Włochy (awans)
 4. Holandia (awans)
 5. Dania (awans)
 6. Portugalia (awans)
 7. Belgia (awans)
 8. Węgry (awans)
 9. Szwajcaria (awans)
 10. Niemcy (gospodarz)
 11. Polska (baraże - ścieżka A)
 12. Francja (awans)
 13. Austria (awans)
 14. Czechy (awans)
 15. Anglia (awans)
 16. Walia 
 17. Izrael (baraże - ścieżka B)
 18. Bośnia i Hercegowina (baraże - ścieżka B)
 19. Serbia (awans)
 20. Szkocja (awans)
 21. Finlandia (baraże - scieżka A lub B)
 22. Ukraina (baraże - scieżka A lub B)
 23. Islandia (baraże - scieżka A lub B)
Więcej o: