Zmiany w reprezentacji Polski. Michał Probierz zapowiedział

Reprezentacja Polski nie wygrała meczu z Czechami, czym zaprzepaściła szanse na bezpośredni awans na Euro 2024. Ale zgrupowanie jeszcze się nie kończy, bo naszych piłkarzy czeka jeszcze towarzyska rywalizacja z Łotwą. Starcie zaplanowano na 21 listopada w Warszawie. A gdzie kadra będzie się przygotowywała? Warunki pogodowe dają się we znaki sztabowi. Michał Probierz opowiedział o tym na konferencji prasowej.

Problemy związane z treningami napotkały reprezentację Polski już przed meczem z Czechami w el. Euro 2024. Pierwsze treningi odbyły się na bocznym boisku Legii Warszawy. Natomiast w środę kadra udała się do Książenic, żeby odbyć zamknięty trening w ośrodku Legia Training Center. Na Stadionie Narodowym w Warszawie nasi piłkarze trenowali raz - dzień przed meczem. I wszystko wskazuje na to, że warunki pogodowe znów nie będą sprzymierzeńcem Michała Probierza i jego sztabu szkoleniowego. 

Zobacz wideo Świderski o relacjach z Probierzem: Kiedyś bardziej się bałem

Reprezentacja Polski ma nowego rywala. Pogoda nie daje spokoju kadrze

- Dzisiaj wykorzystaliśmy moment i tutaj mamy trening wyrównawczy. Jutro mamy zaplanowany trening w trzech miejscach. Zobaczymy, jakie będą warunki. W niedzielę mam nadzieję, że nam się to tutaj i w poniedziałek tutaj, żeby przynajmniej te dwie jednostki zrobić - powiedział Michał Probierz o treningach reprezentacji Polski na konferencji pomeczowej. 

 

Mówiąc o trzech lokalizacjach, "najpewniej chodzi o ośrodek treningowy Legii, stadion Polonii Warszawa, a także boisko ZWAR-u Międzylesie" - czytamy na TVP Sport. To te miejsca sztab kadry miał odwiedzić we wtorek, szukając obiektów na przeprowadzenie zajęć. Niewykluczone też, że Probierz będzie naciskał na udostępnienie kadrze Stadionu Narodowego, gdzie zostanie rozegrany mecz z Łotwą. Jedna jednostka na pewno zostanie na nim przeprowadzona w poniedziałek, bezpośrednio przed starciem.

W czasie konferencji Probierz zmierzył się też z pytaniem, co dotychczas sprawiło mu największą trudność w pracy z kadrą. - Dużym problemem jest to, że wypadają nam ciągle zawodnicy przed meczami. I to nawet jak jeździmy i obserwujemy ich, budujemy trzon, taki zespół, żeby on funkcjonował, to ktoś wypadnie. I zaczęło się teraz, i PawełDawidowicz, Matty Cash i Piotr Zieliński, i zawsze ci zawodnicy gdzieś wypadali - powiedział Michał Probierz na konferencji.

Reprezentacja Polski oprócz meczu towarzyskiego z Łotwą będzie też śledzić pozostałe spotkania el. Euro 2024. To od nich zależy, z kim nasi piłkarze zmierzą się w barażach do mistrzostw. Półfinał baraży ME odbędzie się 21 marca 2024 roku, natomiast finał - 26 marca. Gospodarzem półfinałowego spotkania będzie wyżej sklasyfikowana drużyna w rankingu Ligi Narodów, natomiast o miejscu rozegrania finału zadecyduje losowanie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA