Oficjalnie. Oto kadra Polski na mecz z Czechami. Probierz zdecydował

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu eliminacji Euro 2024 w piątek wieczorem podejmie na Stadionie Narodowym drużynę Czech. Trener Michał Probierz zdecydował, którzy z powołanych zawodników tym razem obejrzą mecz z wysokości trybun. UEFA właśnie opublikowała 23-osobową kadrę na to spotkanie. Wielkich zaskoczeń nie ma.

Reprezentacja Polski w piątek rozegra ostatni mecz eliminacji Euro 2024. O godz. 20:45 na Stadionie Narodowym rozpocznie się starcie z Czechami. Selekcjoner Michał Probierz na to zgrupowanie powołał 25 zawodników. Kadra meczowa może zaś liczyć jedynie 23 graczy. Kogo zatem odstawił?

Zobacz wideo Probierz: Zachęcam kibiców, żeby wspierali reprezentację Polski

Oto kadra na mecz Polska - Czechy. Probierz zdecydował

W kadrze nie zabraknie największych gwiazd z Robertem Lewandowskim, Piotrem Zielińskim czy Wojciechem Szczęsnym na czele. Na trybuny zostaną odesłani dwaj z trzech piłkarzy awaryjnie dowołanych w miejsce kontuzjowanych Adriana Benedyczaka, Patryka Dziczka i Matty'ego Casha. W ich miejsce Probierz postawił na Mateusza Łęgowskiego, Karola Struskiego i Tymoteusza Puchacza. To właśnie dwaj ostatni nie dostaną szansy gry w piątkowy wieczór.

Jedynie Mateusz Łęgowski z Salernitany spośród wymienionej trójki zdołał przekonać do siebie selekcjonera. Puchacz i Struski wciąż jednak będą mieli szansę na grę w kolejnym meczu - towarzyskim z Łotwą we wtorek 21 listopada o godz. 20:45.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Czechami:

  • Bramkarze: Bułka, Skorupski, Szczęsny,
  • Obrońcy: Bednarek, Bochniewicz, Kędziora, Kiwior, Peda, Wdowik, Wieteska.
  • Pomocnicy: Łęgowski, Frankowski, Grosicki, Piotrowski, Slisz, D.Szymański, S.Szymański, Wszołek, Zalewski, Zieliński.
  • Napastnicy: Adam Buksa, Lewandowski, Świderski.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.