Zdecydowana reakcja Czechów. Złe wieści dla reprezentacji Polski

Już za kilka dni reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym z Czechami w ostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W miniony czwartek powołania na to spotkanie ogłosił Michał Probierz. Z kolei selekcjoner Czechów Jaroslav Silhavy w weekend zdecydował się jeszcze na dowołanie dwóch zawodników. Dla obu zespołów będzie to niezwykle istotny pojedynek.

Sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro nie należy do najlepszych. Biało-Czerwoni z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli i aby liczyć na bezpośredni awans muszą nie tylko w piątek 17 listopada pokonać Czechów, ale też liczyć na porażkę naszych południowych sąsiadów z Mołdawią (20 listopada).

Zobacz wideo Sensacyjne powołanie Probierza? Absolutny debiutant puka do kadry

Czechy powołują nowych zawodników. Zmiany przed meczem z Polską

Piątkowy mecz na Stadionie Narodowym będzie także niezwykle istotny dla Czechów, którzy będą mogli zapewnić sobie awans na turniej. Z tego względu selekcjoner reprezentacji Czech zdecydował się dowołać do kadry kilku piłkarzy. Pierwotnie zaprosił on na zgrupowanie 23 graczy, a na liście zabrakło m.in. Ladislava Krejciego i Tomasa Cvancary, a więc bohaterów pierwszego meczu z Polską.

Jaroslav Silhavy ostatecznie zdecydował się jeszcze dowołać dwóch piłkarzy. Dodatkowe powołanie otrzymali David Zima z Torino, a także wspomniany bohater marcowego starcia z Biało-Czerwonymi Tomas Cvancara (Borussia Moenchengladbach). Przypomnijmy, że wówczas Polska przegrała 1:3, a Cvancara zdobył jedną z bramek. Oprócz niego Wojciecha Szczęsnego pokonali także Ladislav Krejci oraz Jan Kuchta.

Michał Probierz również zaskoczył. Bez Arkadiusza Milika w kadrze

Przypomnijmy, że kilka dni temu powołania ogłosił także Michał Probierz. Selekcjoner zdecydował się na kilka niespodzianek. Do największej z nich należy z pewnością nieobecność Arkadiusza Milika oraz Bartłomieja Drągowskiego. Z kolei zaproszenia na zgrupowanie otrzymali m.in. Marcin Bułka czy Bartłomiej Wdowik.

Spotkanie Polska - Czechy rozpocznie się w piątek 17 listopada o 20:45 na Stadionie Narodowym. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.