Gigantyczny skandal w reprezentacji Polski U-17 przed MŚ! PZPN nie miał litości

Reprezentacja Polski U-17 przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w Indonezji. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju w kadrze wybuchł skandal. Jak poinformował portal Meczyki.pl, czterech piłkarzy zostało przyłapanych na spożywaniu alkoholu. PZPN wydał już oficjalny komunikat w tej sprawie. Szybko podjęto decyzję, co zrobić z zawodnikami, którzy zachowali się w skandaliczny sposób.

W ostatnim czasie reprezentacja Polski U-17 radziła sobie bardzo dobrze. Na tegorocznych mistrzostwach Europy awansowała do półfinału, gdzie przegrała 3:5 z Niemcami. Teraz przygotowuje się do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata. Na krótko przed rozpoczęciem turnieju w kadrze wybuchł skandal. 

Zobacz wideo Piłkarz uderzył sędziego. Kara? "Z dożywocia zeszło na trzy lata"

Skandal na zgrupowaniu kadry U-17. Czterech piłkarzy wyrzuconych

Portal Meczyki.pl poinformował, że czterech piłkarzy zostało przyłapanych na spożywaniu alkoholu. Mowa o Oskarze Tomczyku i Filipie Wolskim z Lecha Poznań, Janie Łabędzkim z ŁKS-u Łódź oraz Filipie Rózdze z Cracovii.

Doniesienia te w poniedziałek z samego rana potwierdził PZPN, który wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. "W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski" - czytamy. 

Reprezentacja najbardziej może odczuć brak Oskara Tomczyka. Napastnik Lecha Poznań do tej pory rozegrał 14 meczów w młodzieżowej kadrze, w których strzelił 12 goli. Młody piłkarz ma za sobą także dziewięć spotkań w drugoligowych rezerwach Lecha Poznań. 

To nie pierwszy raz, gdy piłkarze kadry U-17 zostali przyłapani na piciu alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku podczas Pucharu Syrenki. Wówczas z drużyny zostali usunięci Mikołaj Tudruj i Michał Matys. 

Reprezentacja Polski U-17 pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra w najbliższą sobotę. Tego dnia o godzinie 10 czasu polskiego zmierzy się z Japonią. Następnie w fazie grupowej czekają ją starcia z Senegalem (14 listopada) i Argentyną (17 listopada). 

Więcej o:
Copyright © Agora SA