Probierz rusza po zapomnianego kadrowicza. Nie grał w reprezentacji od trzech lat

Jedno jest pewne po październikowym zgrupowaniu reprezentacji Polski - Michał Probierz nie boi się stawiać na nowych zawodników i tych, którzy dawno w kadrze nie grali. Mimo remisu 1:1 z Mołdawią selekcjoner zdaje sobie sprawę z potrzeby zmiany pokoleniowej i dlatego może sięgnąć po 27-letniego środkowego obrońcę, który nie grał w kadrze od blisko trzech lat. - Powoływani będą gracze, którzy naprawdę mają szansę na grę - zapowiedział Probierz w rozmowie ze Sport.pl.

Zakończyła się październikowa przerwa na mecze reprezentacji i tym samym pierwsze zgrupowanie polskiej kadry pod wodzą Michała Probierza. 2:0 z Wyspami Owczymi i 1:1 z Mołdawią - to wyniki 51-latka w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Te mecze z jednej strony pogrzebały niemalże całkowicie szanse na bezpośredni awans na Euro 2024, a z drugiej było w nich wielu debiutantów, nowych twarzy i powrotów w osobach Patryka Pedy, Filipa Marchwińskiego, Patryka Dziczka czy Bartosza Slisza. 

Zobacz wideo Niezatapialny reprezentant Polski. "Absolutnie. Jestem pełen uznania"

- Powoływani będą gracze, którzy naprawdę mają szansę na grę. Nikt nie dostanie nominacji za sam wiek, czy dla samej możliwości debiutu. Na tym zgrupowaniu na nikim się nie sparzyłem - w taki sposób Michał Probierz mówił w rozmowie ze Sport.pl o swojej filozofii dotyczącej powołań do kadry narodowej.

Paweł Bochniewicz może wrócić do reprezentacji po trzech latach przerwy

W cytowanej wyżej rozmowie Probierz wskazał także kolejnego zawodnika, który może po latach wrócić do reprezentacji. - Obserwacje mamy rozpisane, a ktoś ze sztabu na pewno pojedzie obejrzeć m.in. Pawła Bochniewicza - dodał selekcjoner Biało-Czerwonych.

Bochniewicz debiutował w kadrze jeszcze za czasów Jerzego Brzęczka w meczu towarzyskim z Finlandią (5:1), w którym rozegrał jedną połowę w październiku 2020 roku. Miesiąc później rozegrał także cały mecz w wygranym 2:0 sparingu z Ukrainą. Od tamtego czasu nie był powoływany przez żadnego z selekcjonerów, więc ewentualne powołanie od Probierza byłoby szansą dla 27-latka na powrót do reprezentacji po trzech latach od tamtych występów. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bochniewicz w sierpniu 2021 roku zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i z tego powodu nie grał przez cały sezon 2021/2022. Jednak w poprzednich rozgrywkach wrócił do gry w holenderskim Heerenveen i od tamtego momentu jest podstawowym stoperem zespołu plasującego się w środku tabeli Eredivisie. 

Kolejne mecze reprezentacja Polski rozegra w listopadzie - 17 listopada zagrają z Czechami w ostatnim meczu eliminacji Euro 2024, a cztery dni później rozegrają mecz towarzyski z Łotwą. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.