Lewandowski brutalnie zadrwił z Krychowiaka. "Dwa bieguny"

Grzegorz Krychowiak niedawno zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. Mimo że jest defensywnym pomocnikiem, to w kadrze występował z "dziesiątką" na plecach. Teraz jego numer przejmie Piotr Zieliński. Na ten temat wypowiedział się Robert Lewandowski w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. Napastnik wykorzystał okazję i zadrwił z byłego już reprezentanta.

Grzegorz Krychowiak przez lata był podstawowym piłkarzem w reprezentacji Polski. Ostatnio nie radził sobie jednak najlepiej. Po zakończeniu zeszłorocznego mundialu dwukrotnie został pominięty przy powołaniach. Nieoczekiwanie zmieniło się to we wrześniu i pomocnik zagrał w meczach z Wyspami Owczymi i Albanią. Okazało się, że były to jego ostatnie spotkania w reprezentacji i zdecydował się na zakończenie kariery w kadrze. Łącznie w narodowych barwach rozegrał 100 meczów i strzelił pięć goli.

Zobacz wideo Prezes Legii o ataku w Holandii: Zastanawialiśmy się czy ten ochroniarz nie jest na jakichś środkach

Robert Lewandowski zażartował z Grzegorza Krychowiaka. "Od zawsze mówiłem"

Krychowiak występował w reprezentacji z numerem 10. Było to dość zaskakujące, ponieważ jest defensywnym pomocnikiem, a "dziesiątka" zazwyczaj należy do bardziej kreatywnych piłkarzy. Po rezygnacji zawodnika FC Abha numer ten przejmie Piotr Zieliński. Na ten temat wypowiedział się Robert Lewandowski. Napastnik nie mógł się powstrzymać i zażartował z Krychowiaka. 

- 10 lepiej wygląda na plecach Zielińskiego niż Krychowiaka, choć jeszcze jej nie widziałem. Ale od zawsze w żartach mówiłem: "Krycha ta dziesiątka i Ty to jakby dwa bieguny (śmiech)" - powiedział w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Przypomnijmy, że napastnika FC Barcelony zabraknie na zgrupowaniu kadry z powodu kontuzji. W związku z tym tymczasowo opaskę kapitańską przejmie Piotr Zieliński. - Każdy zawodnik, który gra w piłkę, zawsze marzy o tym, by zostać kapitanem. To największe wyróżnienie. Cieszę się z tego, że trener zaufał mi i powierzył mi tę rolę - powiedział na konferencji prasowej.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentację Polski w październiku czekają dwa mecze w eliminacjach mistrzostw Europy. Najpierw zmierzy się z Wyspami Owczymi. Ten mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 20:45. Następnie w niedzielę zagra z Mołdawią. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA