Falstart polskiej młodzieżówki. Kompromitacja na starcie eliminacji

Reprezentacja Polski do lat 19 nie będzie dobrze wspominać pierwszego meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Piłkarze Wojciecha Kobeszki zaliczyli domową wpadkę z Macedonią Północną, a w pierwszej połowie nie wykorzystali między innymi rzutu karnego. To sprawia, że sytuacja już na starcie kwalifikacji nie należy do najciekawszych.

Podczas październikowej przerwy reprezentacyjnej walczyć o awans na mistrzostwa Europy będzie nie tylko seniorska reprezentacja pod wodzą Michała Probierza. We wtorek 11 października zespół do lat 19 rozpoczął walkę o awans na Euro, które odbędzie się w przyszłym roku w Irlandii Północnej.

Reprezentacja Polski U-19 z wpadką. Niespodziewana porażka

Biało-Czerwoni punktualnie o 16:00 na stadionie w Toruniu rozpoczęli spotkanie z Macedonią Północną, którego byli faworytem. W pierwszym składzie Wojciech Kobeszko wystawił m.in. znanego z Rakowa Częstochowa Dawida Drachala czy też Antoniego Mikułko z Lechii Gdańsk. Na szpicy wystąpił z kolei Junior Nsangou z Blackburn.

Niestety polscy juniorzy bardzo źle weszli w mecz. Już w 12. minucie rywale niespodziewanie objęli prowadzenie po golu Nikoli Velikchovskiego. W kolejnych minutach Polacy próbowali wyrównać, ale dobrze spisywał się bramkarz gości, który obronił m.in. strzał Dariusza Stalmacha z rzutu karnego. Do przerwy zespół Wojciecha Kobeszki przegrywał, choć był nieco lepszy od Macedończyków.

Po zmianie stron selekcjoner zdecydował się na kilka zmian. Nie przyniosły one jednak zamierzonego efektu. Polacy, zamiast wyrównać, stracili jeszcze drugą bramkę. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Muhamed Elmas i tym samym pogrzebał szansę naszych piłkarzy na wywalczenie choćby punktu. Porażka zespołu Kobeszki z Macedonią jest niemałym zaskoczeniem.

Teraz przed Polakami trzy dni przerwy. 14 października zmierzą się w Inowrocławiu z Kazachstanem (godz. 13:15), a 17 października zagrają w Bydgoszczy z Niemcami.