Oto następca Krychowiaka w kadrze. "Prezentuje się wyśmienicie"

Grzegorz Krychowiak ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej i w środku pola zrobiło się miejsce dla nowego piłkarza. Michał Probierz musi zdecydować, kto będzie podstawowym pomocnikiem kadry. Na ten temat wypowiedział się Radosław Kałużny i wskazał odpowiedniego kandydata. - Naprawdę prezentuje się wyśmienicie - powiedział w programie "Misja Futbol" na kanale YouTube "Przeglądu Sportowego".

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne mecze reprezentacji Polski. Wiemy, że na zgrupowaniu zabraknie między innymi Roberta Lewandowskiego, który obecnie leczy kontuzję. Wielu ekspertów i dziennikarzy zastanawia się, kto może zastąpić kapitana drużyny w wyjściowym składzie. Nie jest to jednak jedyny znak zapytania. 

Zobacz wideo Prezes Legii o ataku w Holandii: Zastanawialiśmy się czy ten ochroniarz nie jest na jakichś środkach

Radosław Kałużny wskazał, kto może zagrać w środku pola

Niedawno karierę w reprezentacji zakończył Grzegorz Krychowiak, który przez lata był podstawowym pomocnikiem kadry. W związku z tym w środku pola zrobiło się wolne miejsce i selekcjoner Michał Probierz musi znaleźć zawodnika, który wystąpi w pomocy od pierwszych minut. Na ten temat wypowiedział się były reprezentant Polski Radosław Kałużny i wskazał odpowiedniego kandydata. 

- Ja uważam, że Bartek Slisz naprawdę prezentuje się wyśmienicie. Teraz w pucharach widać, że się ograł, ma chęć do grania, jest wybiegany. Myślę, że to będzie taki zawodnik, który jeżeli się wkomponuje i pójdzie mu w tej reprezentacji, to będzie to defensywny pomocnik na lata. Co prawda nie strzela dużo goli, ale dogrywa i przede wszystkim ja bym patrzył na to, żeby zabezpieczał grę, tak aby Zieliński i Szymański mieli wolne pole - powiedział w programie "Misja Futbol" na kanale YouTube "Przeglądu Sportowego". 

Bartosz Slisz obecnie występuje w Legii Warszawa, gdzie trafił z Zagłębia Lubin. W bieżącym sezonie jest w bardzo dobrej formie. Do tej pory rozegrał 19 meczów, w których strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty. W reprezentacji Polski ma na koncie dwa spotkania. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski najbliższy mecz rozegra już w czwartek. Tego dnia o godzinie 20:45 zmierzy się z Wyspami Owczymi. Następnie trzy dni później czeka ją jeszcze starcie z Mołdawią. Będą to bardzo ważne spotkania w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.