To już praktycznie pewne! Probierz powoła absolutnego debiutanta

Już w czwartek 5 października poznamy listę zawodników, którzy otrzymają powołania na październikowe mecze reprezentacji Polski. Wiele osób zastanawia się, jakimi nazwiskami w kadrze zaskoczy Michał Probierz podczas pierwszego zgrupowania. Z informacji dziennikarza Sport.pl Jakuba Seweryna wynika, że jednym z nich będzie młody utalentowany zawodnik Lecha Poznań, który błyszczy na starcie sezonu.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Michała Probierza. W czwartek 5 października 51-latek ogłosi kadrę na wyjazdowy mecz z Wyspami Owczymi (12 października) i na Stadionie Narodowym w Warszawie z Mołdawią (15 października). Już wiadomo, że na pewno nie zobaczymy na liście Grzegorza Krychowiaka, który zakończył karierę reprezentacyjną i Pawła Dawidowicza, który zmaga się z urazem.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Filip Marchwiński może otrzymać powołanie na październikowe mecze reprezentacji Polski

Przy okazji powołań Michała Probierza pada pytanie - ile i jakie ewentualne niespodzianki na liście szykuje selekcjoner w celu często wywoływanej zmiany pokoleniowej. Jak się okazuje - jedną z nich ma być powołanie dla Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań.

"Selekcjoner Michał Probierz ostatnio był na meczu Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa, mógł obejrzeć w akcji znajdującego się w świetnej formie Filipa Marchwińskiego. I wszystko wskazuje na to, że jutro ta dobra forma "Marchewy" zostanie odpowiednio nagrodzona" - poinformował Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Marchwiński jest w tym sezonie jednym z najjaśniejszych punktów Lecha Poznań. 21-latek w 13 występach we wszystkich rozgrywkach strzelił już siedem bramek i zaliczył dwie asysty. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Marchwiński nie rozegrał jeszcze meczu w dorosłej kadrze Biało-Czerwonych. Dotychczas występował w drużynach młodzieżowych, a w ostatnim czasie była to kadra U-21. Rozegrał w niej 16 spotkań, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę. Osiem z tych występów miało miejsce, gdy selekcjonerem drużyny U-21 był Michał Probierz. 

Więcej o: