Brzęczek ma radę dla Probierza. Chodzi o Lewandowskiego

- Nawoływania do odebrania opaski kapitańskiej Robertowi wpisują się w obowiązujący u nas trend uderzania w Lewandowskiego - stwierdził Jerzy Brzęczek w rozmowie z Polsatem Sport. Były selekcjoner reprezentacji Polski zabrał głos w debacie nt. odebrania opaski Robertowi Lewandowskiemu. Przy okazji poradził Michałowi Probierzowi, jak należy rozwiązać całą tę sytuację z korzyścią dla kadry narodowej.

Nie widać końca dyskusji o odebraniu opaski kapitańskiej Robertowi Lewandowskiemu. Wszystko zaczęło się od słynnego wywiadu napastnika, w którym mówił o braku osobowości w reprezentacji Polski czy jego słabych występach podczas wrześniowego zgrupowania kadry. 

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Teraz głos w tej debacie zabrał Jerzy Brzęczek, który w czasach pracy jako selekcjoner na pewno nie miał łatwej relacji z Robertem Lewandowskim. Wszyscy pamiętają słynne ośmiosekundowe milczenie napastnika po przegranym 0:2 meczu z Włochami za kadencji Brzęczka.

Brzęczek radzi Probierzowi ws. Roberta Lewandowskiego 

Jednocześnie zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski nie nadeszła jeszcze pora na zmianę kapitana kadry. - Nawoływania do odebrania opaski kapitańskiej Robertowi wpisują się w obowiązujący u nas trend uderzania w Lewandowskiego. Każdy zdaje sobie sprawę z wartości Roberta. Oczywiście, Robert ma swoje lata i nie będzie stawał się coraz młodszy, a wręcz przeciwnie - mówił z Polsatem Sport

- Są różne opinie, w reprezentacji były różne sytuacje między mną a Robertem Lewandowskim, ale trzeba mieć świadomość jego wartości. Dlatego należy ustawić sytuację tak, aby Robert chciał pomóc reprezentacji - radził Brzęczek Michałowi Probierzowi.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

A czy Michał Probierz myśli o odebraniu opaski Lewandowskiemu? Nowy selekcjoner wyjaśnił tę kwestię już na pierwszej konferencji prasowej. - Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy z żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć - podkreślił.

Pierwsze mecze kadra pod wodzą Michała Probierza rozegra na wyjeździe z Wyspami Owczymi (12 października) i Mołdawią na Stadionie Narodowym w Warszawie (15 października). W czwartek 5 października poznamy zawodników powołanych na te spotkania.

Więcej o: