Polska w 5 minut odwróciła losy meczu w końcówce i wygrała grupę w eliminacjach ME

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała ze Szwecją 2:1 na zakończenie pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Młodzi Polacy, którzy zwyciężyli w swojej grupie z kompletem punktów, jeszcze do 80. minuty przegrywali w tym spotkaniu, by ostatecznie zwyciężyć po golach Oskara Pietuszewskiego i Huberta Jasiaka. Szczególnie to pierwsze trafienie było niezwykłej urody.

Po wygraniu latem Pucharu Syrenki, reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Rafała Lasockiego bardzo dobrze przystąpiła de eliminacji do mistrzostw Europy. W turnieju I rundy rozgrywanym w Mołdawii Biało-Czerwoni łatwo poradzili sobie z Łotwą (3:0) i Mołdawią (3:0), dzięki czemu już przed ostatnim spotkaniem ze Szwecją mieli pewny awans do kolejnej fazy.

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Polskie młodzieżówki się nie zatrzymują! Kadra U-17 pokonała Szwecję i wygrała grupę

W ostatnim, wtorkowym spotkaniu rywalem Polaków była Szwecja. To spotkanie długo nie układało się dobrze młodym Biało-Czerwonym, jako że to rywale przez bardzo długi czas prowadzili 1:0. Bramka dla Szwecji padła w 27. minucie - nierozważny faul popełnił Cyprian Popielec, który kopnął w narożniku własnego pola karnego Rasmusa Dahlina, a jedenastkę na gola zamienił pewnym strzałem Neo Jonsson.

Jak się okazało, był to jedyny stracony gol przez piłkarzy Rafała Lasockiego w całym turnieju. Polacy długo nie potrafili doprowadzić do wyrównania, ale gdy to się w końcu udało, zostało zrobione w sposób niezwykle efektowny.

W 81. minucie do bezpańskiej piłki po rzucie rożnym dopadł przed polem karnym Oskar Pietuszewski i potężną bombą nie dał szwedzkiemu bramkarzowi żadnych szans. Warto dodać, że napastnik Jagiellonii Białystok występuje w tym turnieju dla zawodników z rocznika 2007, mimo że jest zawodnikiem z młodszego rocznika 2008. 

W 86. minucie było już 2:1 dla Polski i ponownie po wspaniałym strzale z dystansu. Tym razem bramkarza rywali pokonał po nieporozumieniu w defensywie Szwedów Hubert Jasiak, pomocnik Górnika Zabrze.

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Szwecję 2:1 i z kompletem punktów oraz bilansem bramkowym 8:1 wygrała swoją grupę eliminacyjną, dzięki czemu będzie rozstawiona w losowaniu drugiej fazy eliminacji, która zostanie rozegrana w marcu. Z niej na turniej finałowy na Cyprze awansuje 15 najlepszych zespołów.

Więcej o: