Z trzeciej ligi do reprezentacji Polski. Szykuje się sensacyjne powołanie

Michał Probierz za kilka dni ogłosi swoje pierwsze powołania do seniorskiej reprezentacji Polski. Wiele wskazuje na to, że na liście może znaleźć się dość nieoczywiste nazwisko. Chodzi o młodego obrońcę, który występuje obecnie w... Serie C. Rąbka tajemnicy uchylił selekcjoner reprezentacji U-21 Adam Majewski, który w niedzielę był gościem Kanału Sportowego.

Kiedy 20 września Michał Probierz został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski, od razu zapowiedział, że nie planuje wielkiej rewolucji. To nie oznacza jednak, że w kadrze nie pojawią się nowi zawodnicy. W ostatnich dniach szkoleniowiec nie próżnował i obserwował wielu piłkarzy. Między innymi na rynku włoskim. Jak się okazuje, to właśnie do Włoch może powędrować jedno, nieoczywiste powołanie.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Patryk Peda z powołaniem do reprezentacji Polski? Michał Probierz może zaskoczyć

Na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji może zostać zaproszony 21-letni Patryk Peda, grający obecnie na poziomie Serie C w ekpie SPAL. Obrońca nie znalazł się na liście powołanych do kadry młodzieżowej, co sugeruje, że otrzyma on powołanie od Michała Probierza. 

- Jest pewna procedura. Powołania te, który zostały ogłoszone i podpisane przeze mnie, już poznaliście. Za chwilę selekcjoner ogłosi powołania do pierwszej reprezentacji, dlatego nie chcę tutaj wychodzić przez szereg - wyjawił Adam Majewski, nowy selekcjoner reprezentacji do lat 21. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Gdyby Peda faktycznie otrzymał powołanie, byłoby to niemałe zaskoczenie. 21-latek występuje dopiero na trzecim szczeblu rozgrywkowym we Włoszech. "Patryk Peda świetnie wyglądał na zgrupowaniach U-21, ale mimo wszystko nie spodziewałem się powołania dla chłopaka z Serie C" - ocenił nasz dziennikarz Jakub Seweryn. 

Peda na początku września najpierw został sprzedany do Palermo ze SPAL, a potem od razu wrócił na wypożyczenie do tego klubu. Za nim przyzwoity start sezonu - w czterech meczach zanotował asystę i był skuteczny w defensywie. Zanim cztery lata temu Peda wyjechał do Włoch, był graczem akademii Legii. Z kolei tego lata mógł trafić do pierwszoligowej Lechii Gdańsk. Teraz być może przed nim wielka szansa wyjazdu na seniorską reprezentację.

Więcej o: