"Doskonały występ". Brytyjski analityk rozpływa się nad meczem reprezentanta Polski

Matty Cash znów zachwyca w Premier League. Polak zanotował dziś kolejną asystę w wygranym przez Aston Villę aż 6:1 spotkaniu z Brighton. W piłce nożnej liczą się jednak nie tylko te najbardziej oczywiste liczby, czyli bramki i asysty, ale również te, których nie widać na pierwszy rzut oka. W nich również Cash wypada świetnie, co zauważył znany analityk David O'Brien. Zawodnika docenił też profil Łączy Nas Piłka.

Aston Villa notuje świetny początek sezonu. Piłkarze z Birmingham zamykają czołową piątkę Premier League. W ostatnich pięciu ligowych meczach odnieśli aż cztery zwycięstwa - w tym czasie ulegli jedynie Liverpoolowi.

Zobacz wideo Probierz już zaimponował. W PZPN są zachwyceni

Cash świetny w meczu z Brighton. Imponujące statystyki. Pewniak do reprezentacji?

W sobotę 30 września Aston Villa odniosła imponujące zwycięstwo. Tym razem podopieczni Unaia Emery'ego rozprawili się z inną sensacją początku sezonu - Brighton - i wygrali aż 6:1. Matty Cash zanotował w tym spotkaniu piękną asystę, ale to nie jedyna godna odnotowania statystyka. Polak pokazał się ze świetnej strony i jego gra została doceniona przez Davida O'Briena - analityka prowadzącego na Twitterze profil "Statman Dave", częstego gościa w angielskiej telewizji.

"86 procent celnych podań, 50 kontaktów z piłką, dziewięć wygranych pojedynków, 6/8 udanych odbiorów, pięć odzyskanych piłek, trzy wymuszone faule, jedno kluczowe podanie, wykreowanie jednej świetnej okazji, jedna asysta" - wymienił najważniejsze statystyki Casha i podsumował je krótko - "Doskonały występ".

Podobnego tweeta zamieścił też reprezentacyjny profil Łączy Nas Piłka. "Matty Cash w dzisiejszym spotkaniu z Brighton: 86 procent dokładnych podań, 6/8 udanych odbiorów, jedna asysta. Udane spotkanie" - podsumowano formę reprezentanta Polski.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Piłkarz Aston Villi w takiej formie jak ostatnio wydaje się pewniakiem do gry w pierwszym składzie reprezentacji Polski prowadzonej przez Michała Probierza. Cash nie miał wielu okazji do pokazania się kibicom w narodowych barwach za kadencji Fernando Santosa. U tego trenera zagrał tylko kilka minut przeciwko Czechom oraz całe spotkanie z Albanią. Teraz przed reprezentacją Polski bardzo ważne mecze eliminacyjne z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Nowy selekcjoner powołania na te starcia wyśle już 5 października.

Więcej o: