Jasny sygnał dla Probierza po rezygnacji Krychowiaka. "Zawsze mogę wrócić i zagrać"

Kilka dni temu Grzegorz Krychowiak ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Doświadczony pomocnik uzbierał aż 100 występów w kadrze. Od razu pojawiły się gratulacje i podziękowania. Nie trzeba było długo czekać, by w jego miejsce zgłosił się ktoś inny. Jacek Góralski, który występuje w Wieczystej Kraków, już zgłosił Probierzowi gotowość do gry.

Jacek Góralski ma za sobą bardzo nieudany czas w Bundeslidze. Defensywny pomocnik miał problemy z kontuzjami, a gdy był zdrowy, to nie umiał się przebić do pierwszej drużyny. Przez cały pobyt w VfL Bochum rozegrał zaledwie 145 minut. Obecnie reprezentuje barwy trzecioligowej Wieczystej Kraków.

Zobacz wideo

Krychowiak skończył karierę w kadrze. Góralski deklaruje gotowość

Od dłuższego czasu Grzegorz Krychowiak był jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy reprezentacji Polski. Zasłużenie, bo swoją grą nie robił wrażenia nawet na tle dużo słabszych rywali. Defensywny pomocnik wrócił niedawno do kadry na mecze z Wyspami Owczymi (2:0) i Albanią (0:2). Biało-Czerwoni w obu spotkaniach zagrali bardzo słabo i ostatecznie po tych starciach PZPN pożegnał się z selekcjonerem Fernando Santosem.

Stery w kadrze przejął Michał Probierz i kilka dni później Grzegorz Krychowiak ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. Wszystko miało stać się w porozumieniu z nowym selekcjonerem. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Jacek Góralski stwierdził, że... w razie czego może pomóc biało-czerwonym.

- Ogromny szacunek dla Grzegorza Krychowiaka, bo zagrał 100 meczów. Pamiętajmy, że reprezentacji zawsze grał na wysokim poziomie. Według mnie to jest dobry zawodnik i jeżeli nie ma teraz defensywnego pomocnika, to ja mogę zawsze wrócić i zagrać - wysłał sygnał do Michała Probierza.

Do tej pory Jacek Góralski rozegrał w kadrze 21 spotkań. Ostatni występ w barwach narodowych zaliczył 14 czerwca 2022 roku. Wtedy Polacy przegrali z Belgią 0:2, a pomocnik spędził na boisku zaledwie sześć minut.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Selekcjoner już 5 października wyśle powołania na mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Z tym pierwszym rywalem Polacy zagrają na wyjeździe w czwartek 12 października. Z reprezentacją Mołdawii Biało-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Narodowym trzy dni później. Dla reprezentacji Polski są to kluczowe spotkania w walce o awans na Euro 2024.

Więcej o: