Krychowiak się wygadał. Podał datę, kiedy Szczęsny zrezygnuje z kadry

Grzegorz Krychowiak ogłosił, że rezygnuje z gry w reprezentacji Polski. Na jego decyzję zareagowało wielu kolegów z drużyny narodowej, w tym jego dobry przyjaciel Wojciech Szczęsny, który zamieścił żartobliwy wpis w mediach społecznościowych. Pomocnik odpowiedział bramkarzowi, ale przy okazji zdradził jego plany na przyszłość. Wydaje się jasne, kiedy Szczęsny ma zamiar zrezygnować z występów w kadrze.

Grzegorz Krychowiak zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. O decyzji poinformował w mediach społecznościowych. "Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni" - napisał. Wrześniowy mecz z Albanią (0:2) był dla niego 100. w drużynie narodowej.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Grzegorz Krychowiak zwrócił się do Wojciecha Szczęsnego. Zdradził jego tajemnicę

Na decyzję 33-latka zareagowali inni reprezentanci. Zrobił to także Wojciech Szczęsny, obaj znają się od lat i są dobrymi przyjaciółmi. "Krycha, Ty wiesz, że jak żyję, nie powiem o Tobie miłego słowa, bo taka jest już natura naszej przyjaźni, ale za tę piękna, wspólną podróż dziękuję" - napisał.

Krychowiak odpowiedział na wpis bramkarza Juventusu, a przy okazji zdradził jego plany. "Dziękuję przyjacielu za te słowa, doceniam to bardzo, aż się łezka w oku zakręciła. To była przyjemność dzielenia z Tobą szatni. Jestem rozczarowany zdjęciami, które wstawiłeś, jak zakończysz karierę w czerwcu, to wtedy zobaczysz, jakie ja mam archiwum z twoimi zdjęciami (zwłaszcza jak śpisz w autobusie)" - odpowiedział Krychowiak. W ten sposób wyjawił, kiedy bramkarz prawdopodobnie zrezygnuje z gry w kadrze.

Wojciech Szczęsny o rezygnacji z gry w drużynie narodowej. "Nie wyobrażam sobie, żebym grał z tym samym ogniem"

Szczęsny w przeszłości wypowiadał się na temat zakończenia kariery reprezentacyjnej. Przed mistrzostwami świata w 2022 roku oznajmił, że jest to jego ostatni taki turniej. - Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie, żebym w 2026 r. był w stanie z tym samym ogniem, który dzisiaj czuję, grać w piłkę, a to oznacza, że nie będę grał w piłkę - powiedział.

Wtedy zapowiadał, że chce grać w eliminacjach Euro 2024 i wydaje się, że to od ich rezultatu będzie zależała decyzja bramkarza. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się turniej finałowy, ale jeśli Polska na niego nie awansuje, to być może 33-latek zrezygnuje nieco wcześniej.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojciech Szczęsny występuje w reprezentacji Polski od 2009 roku. Dotychczas rozegrał 76 meczów, w 32 z nich zachował czyste konto, w pozostałych przepuścił 74 bramki. Zagrał na mistrzostwach świata w 2018 i 2022 r. oraz na Euro 2012, 2016 i 2020.

Więcej o: