Nawałka zabrał głos po rezygnacji Krychowiaka. "Mało kto wie"

- Oczywiście zdarzały się słabsze mecze, ale nigdy nie było sytuacji, w której Grzegorz opuściłby głowę - tak Adam Nawałka wspominał Krychowiaka, który we wtorek ogłosił, że zakończył karierę w reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry w rozmowie z portalem WP SportoweFakty opisał swojego byłego zawodnika. Opowiedział także mało znaną anegdotę dotyczącą picia alkoholu przez Krychowiaka po zwycięstwach reprezentacji.

Od wtorku spływają opinie i komentarze po zaskakującej i niespodziewanej decyzji Grzegorza Krychowiaka o zakończeniu kariery w reprezentacji Polski. Przez 15 lat pomocnik wystąpił w stu meczach w barwach narodowych i grał na mistrzostwach świata i Europy. Na emocjonalny wpis natychmiast zareagowali jego koledzy z kadry. "Legenda. Gratulacje" - napisał Krzysztof Piątek, zamieszczając wymowne emotikony, imitujące brawa. "Dziękuje Krycha. To była przyjemność grać z tobą w reprezentacji" - dodał Kamil Grosicki. "Dzięki Krycha, gratulacje" - w taki sposób z kolei zareagował Piotr Zieliński.

Zobacz wideo Nie ma przyjaźni w piłce. Wszystko się kręci wokół biznesu

Adam Nawałka komplementuje Grzegorza Krychowiaka. "Fundament zespołu"

Najlepszy czas gry Krychowiaka w reprezentacji Polski przypadł na pracę Adama Nawałki, który prowadził kadrę w latach 2013-2018. Wtedy 33-latek był podstawowym i niepodważalnym zawodnikiem drużyny, która grała na Euro 2016 i mistrzostwach świata w 2018 roku. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty były selekcjoner wspomniał czas, gdy pracował z pomocnikiem Al-Shabab w reprezentacji. - Gratuluję Grzegorzowi wspaniałej kariery. Sto występów w reprezentacji to piękna liczba - podkreślił na początku.

- Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z Grzegorzem. Byliśmy w doskonałych relacjach. Z jego strony było pełne zrozumienie modelu gry, który proponowałem w reprezentacji. Dobrze się w nim czuł, co przekładało się na realizację strategii i taktyki. Zawsze był jednym z fundamentów zespołu, z kilkoma innymi zawodnikami tworzył szkielet drużyny. Praca z nim była dla mnie dużą przyjemnością - komplementował swojego byłego zawodnika Adam Nawałka

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Zdaniem Nawałki Krychowiak był wzorem do naśladowania. - Pamiętam go jako zawodnika bardzo ambitnego, niezwykle starannego jeżeli chodzi o wykonywanie założeń taktycznych. Dodatkowo zarażał innych optymizmem. Oczywiście zdarzały się słabsze mecze, ale nigdy nie było sytuacji, w której Grzegorz opuściłby głowę. Dla niego gra w reprezentacji zawsze była zaszczytem i dumą.

Nawałka zdradził tajemnicę o Krychowiaku. "Mało kto wie"

W wywiadzie były selekcjoner zdradził, że Krychowiak zawsze stawiał na zdrowy tryb życia. - Poza boiskiem cechowała go bardzo sportowa postawa. Od zawsze był abstynentem i może niewiele osób wie, ale nawet podczas toastów za bardzo dobre wyniki drużyny, Grzegorz wybierał wodę mineralną - podkreślił.

Więcej o: