Po Krychowiaku czas na Grosickiego. Podjął decyzję ws. gry w reprezentacji

Grzegorz Krychowiak we wtorek zaskoczył wszystkich kibiców wiadomością, że kończy karierę w reprezentacji Polski. Już w środę głos ws. dalszej gry w narodowych barwach zabrał natomiast Kamil Grosicki. Pomocnik przekazał swoją decyzję i ujawnił także, co zamierza jego przyjaciel Kamil Glik, który ostatnio nie otrzymywał powołań na kolejne zgrupowania drużyny narodowej. W kwestii weteranów wszystko już jasne.

Grzegorz Krychowiak rozegrał w reprezentacji Polski 100 meczów. I więcej już ich nie będzie. We wtorek pomocnik przekazał, że zakończył karierę w kadrze. Tomasz Włodarczyk wyjawił, że wpływ na jego decyzję miał Michał Probierz, który nie umieścił go na szerokiej liście powołanych na najbliższe zgrupowanie. 

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Kamil Grosicki podjął decyzję ws. dalszej gry w reprezentacji Polski

Nadal nie wiadomo, jaka przyszłość w kadrze czeka innych doświadczonych reprezentantów takich jak Kamil Grosicki i Kamil Glik. Zawodnik Pogoni pojawił się na poprzednim zgrupowaniu, a w reprezentacji rozegrał 90 meczów. Obrońca Cracovii z kolei ma na koncie 106 spotkań. Ostatni raz wystąpił w narodowych barwach podczas meczu 1/8 finału ubiegłorocznych mistrzostw świata z Francją. Głos w sprawie ich gry w kadrze zabrał sam Grosicki. 

- Wiem, czym jest dla niego (Glika - przyp. red.) reprezentacja tak jak i dla mnie. Jesteśmy z jednego rocznika. Piękne chwile w reprezentacji, choć oczywiście ostatnio czasy w reprezentacji nie są najlepsze. Teraz zmiana trenera. Jeszcze się nie poddaję, chcę walczyć i musimy zrobić wszystko, żeby do tej reprezentacji się dostać. To zależy od trenera - powiedział w rozmowie z Radiem Szczecin. I dodał, że Glik również zamierza wrócić do kadry.

Grosicki tym samym potwierdził słowa obrońcy z niedawnego wywiadu udzielonego TVP Sport. - Zależało mi na tym, żeby wrócić do Polski, cały czas mam nadzieję, żeby wrócić do reprezentacji, będę robił wszystko, żeby tak się stało. Bardzo ciężko pracowałem przez ostatnią przerwę na kadrę i uważam, że cały czas tej reprezentacji mogę dużo pomóc - stwierdził. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, czy Grosicki i Glik znajdą się w kadrze na nadchodzące zgrupowanie, dowiemy się już 5 października. Wtedy Michał Probierz ogłosi listę powołanych. Tydzień później reprezentacja Polski zmierzy się z Wyspami Owczymi. Następnie 15 października czeka ją mecz z Mołdawią. Będą to kluczowe spotkania w kontekście awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. 

Więcej o: