Tak wygląda tabela LN "polskiej" grupy po wygranej z Ukrainą. Brawo, brawo

Reprezentacja Polski bez problemów wygrała 2:1 z Ukrainą po bramkach Ewy Pajor w drugim meczu grupy dywizji B Ligi Narodów. Dzięki temu Biało-Czerwone mają na koncie komplet punktów w grupie 3. i są na świetnej drodze, by awansować do wyższej dywizji. Świetnie poradziły sobie także największe rywalki Polek, które wyprzedziły je w grupie. Tak wygląda tabela "polskiej" grupy.

Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów w piątek 22 września i na wyjeździe pokonały Grecję 3:1. Bramki zdobywały wtedy Ewa Pajor, Natalia Padilla i Tanja Pawollek, a Biało-Czerwone dopisały trzy punkty do grupowej tabeli. We wtorek 26 września rozegrały kolejne spotkanie z rywalkami z Ukrainy. 

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą. Dublet Ewy Pajor i pechowa bramka

Ukrainki w poprzednim meczu przegrały 1:2 z Serbią, dlatego też Polki były faworytkami wtorkowego meczu. Potwierdziły to szybko, bo już w 22. minucie spotkania wyszły na prowadzenie 1:0. Błąd rywalek wykorzystała Dominika Grabowska, która pociągnęła akcję lewą stroną i dośrodkowała w pole karne. Tam na wślizgu do piłki dopadła Ewa Pajor i umieściła ją w siatce. Taki wynik utrzymał się do przerwy. 

W drugich 45 minutach rywalki grały znacznie lepiej, ale to Biało-Czerwone zdobyły kolejną bramkę. W 66. minucie gry świetne podanie w pole karne posłała Sylwia Matysik, a piłkę do siatki znów skierowała Ewa Pajor i było 2:0. Wydawało się, że Polki spokojnie wygrają spotkanie, ale rywalki były w stanie zdobyć bramkę kontaktową. Plecami do siatki Katarzyny Kiedrzynek trafiła Lubow Szmatko w 80. minucie. 

Stało się jasne, że oba zespoły czeka nerwowa końcówka. W niej Ukrainki próbowały nacierać, ale robiły to nieskutecznie i finalnie to Biało-Czerwone wygrały spotkanie 2:1. Dzięki temu dopisały kolejne trzy punkty do tabeli, ale stracona bramka zepchnęła je na drugie miejsce w tabeli. Na pierwsze wskoczyły Serbki, które wygrały 3:0 z Grecją i legitymują się lepszym bilansem bramkowym. 

Polska gra w dywizji B Ligi Narodów. Najlepsza drużyna w grupie awansuje do dywizji A. Drugie miejsce daje baraż o awans. 

Tabela grupy Ligi Narodów po wygranej Polski z Ukrainą:

  1. Serbia - 2 wygrane, 6 pkt, bilans goli 5:1
  2. Polska - 2 wygrane, 6 pkt, 5:2
  3. Ukraina - 0 wygranych, 0 pkt, 2:4
  4. Grecja - 0 wygranych, 0 pkt, 1:6 
Więcej o: