Pracowity tydzień Probierza. Tych piłkarzy będzie oglądał. Sensacyjne powołania

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz rozpoczął już poszukiwania piłkarzy, którzy w najbliższym czasie mogą wzmocnić naszą kadrę. Nie ma wątpliwości, że będzie sięgał również po zawodników, z którymi miał okazję pracować w drużynie U-21. Czasu do kolejnego zgrupowania pozostało niewiele, natomiast szkoleniowiec wcale nie traci czasu. Właśnie przedstawił plany na najbliższe dni.

W środę 20 września prezes PZPN Cezary Kulesza ogłosił, że Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, zastępując na stanowisku Fernando Santosa. 51-latek błyskawicznie zabrał się do pracy, udając się najpierw na mecz Legii Warszawa z Aston Villą, a następnie wylatując do Włoch, gdzie oglądał m.in. Pawła Dawidowicza oraz Mateusza Łęgowskiego. 

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Michał Probierz jest zainteresowany kolejnymi piłkarzami. Wiemy, kogo będzie oglądał

Kilka godzin temu informowaliśmy o tym, że Probierz jest również zainteresowany piłkarzem Lecha Poznań Filipem Marchwińskim, który doskonale rozpoczął obecny sezon. Pokazał tym samym, że nie będzie bał się niekonwencjonalnych rozwiązać i w kadrze będą debiutować nowi zawodnicy.

Selekcjoner był we wtorek gościem drugiego Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, podczas którego zdradził plany na najbliższe dni. Już w środę 27 września poleci do Szwajcarii, gdzie będzie oglądał pomocnika BSC Young Boys Łukasza Łakomego w konfrontacji z St. Gallen. Następnego dnia wróci do Polski, aby z perspektywy trybun zobaczyć hit 6. kolejki ekstraklasy, czyli spotkanie Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa.

To jednak nie koniec, ponieważ w piątek 29 września będzie wnikliwie obserwował starcie Piasta Gliwice z Widzewem Łódź. Na koniec postanowił, że znów uda się za granicę, tym razem do Bułgarii, aby przyjrzeć się pomocnikowi Łudogorca Razgrad Jakubowi Piotrowskiemu w starciu z Levskim Sofia.

Gdyby zarówno Łakomy, jak i Piotrowski doczekali się powołania byłaby to niemała sensacja. Obaj nie mieli jeszcze okazji zadebiutować w dorosłej kadrze, mimo to, że wcześniej występowali w młodzieżówkach. Pomocnik BSC Young Boys rozegrał w tym sezonie łącznie siedem meczów, w których strzelił jednego gola, natomiast Piotrowski wystąpił w 14 spotkaniach, zdobywając sześć bramek.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Probierz zadebiutuje w roli selekcjonera już 12 października, kiedy Polska zmierzy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później czeka ją starcie z Mołdawią na Stadionie Narodowym. Po pięciu rozegranych meczach el. Euro 2024 zajmujemy czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Liderem jest Albania (10 pkt), która wyprzedza Czechy (8 pkt) oraz Mołdawię (8 pkt).

Więcej o: