Boniek zareagował na decyzję Krychowiaka. Chwyta za serce

"Myślę, że to przemyślana i mądra decyzja" - w taki sposób Zbigniew Boniek skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Były prezes PZPN-u w krótkim wpisie w mediach społecznościowych podziękował pomocnikowi za dziewięć lat współpracy. Przypomniał także pamiętny moment z Euro 2016 z udziałem piłkarza saudyjskiego Al Shabab.

Po 15 latach i stu występach w reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. "Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem, zarówno dla człowieka, jak i dla sportowca. Sportowo nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć 'dziękuję'" - przekazał Krychowiak w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Tak nagła decyzja Krychowiaka zszokowała środowisko piłkarskie. Na emocjonalny wpis natychmiast zareagowali jego koledzy z kadry. "Legenda. Gratulacje" - napisał Krzysztof Piątek, zamieszczając wymowne emotikony, imitujące brawa. "Dziękuje Krycha. To była przyjemność grać z tobą w reprezentacji" - dodał Kamil Grosicki. "Dzięki Krycha, gratulacje" - w taki sposób z kolei zareagował Piotr Zieliński.

Zbigniew Boniek nawiązał do Euro 2016 po decyzji Grzegorza Krychowiaka 

Boniek z bliska mógł obserwować karierę reprezentacyjną Krychowiaka, gdy w latach 2012-2021 kierował Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Nic więc dziwnego, że szybko zareagował na zaskakującą decyzję piłkarza saudyjskiego Al-Shabab. 

"Myślę, że to przemyślana i mądra decyzja. Dzięki za 9 wspólnych lat, za pięknego karnego, który dał nam awans, za znajomość, którą sobie cenie. Powodzenia" - napisał Boniek, oznaczając Krychowiaka. W swoim wpisie nawiązał do jedenastki wykonanej przez pomocnika w 1/8 finału Euro 2016 przeciwko Szwajcarii, która dała awans do ćwierćfinału tamtego turnieju.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Obaj panowie nie raz podszczypywali się w mediach społecznościowych. Tak było, chociażby latem ubiegłego roku, gdy Boniek odpowiedział na wpis dotyczący szkolenia młodych piłkarzy. Jego słowa skomentował Krychowiak, a były prezes PZPN-u nie dał za wygraną i ostatnie słowo musiało w tej dyskusji należeć do niego.

Więcej o: