Oto przyszły selekcjoner reprezentacji Polski? Sensacyjny scenariusz

Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były opiekun młodzieżówki podjął się zadania, jakim jest wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy, odbywające się w przyszłym roku w Niemczech. Jego kontrakt jest ważny do końca mundialu w 2026 roku, ale PZPN zapewnił sobie możliwość bezbolesnego rozstania już po Euro 2024. Kto mógłby poprowadzić kadrę w przyszłości? Czy mógłby być to Marcin Włodarski, pracujący z kadrą do lat 17? O tym w programie Sport.pl LIVE opowiedział Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN.

Obecnie uwaga mediów, kibiców i opinii publicznej skupia się na pierwszej reprezentacji Polski. Po rozstaniu z Fernando Santosem nowym selekcjonerem biało-czerwonych został Michał Probierz. Jego zadaniem jest wywalczenie awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w Niemczech. Szerzej o kulisach wyboru tego trenera czy o rozstaniu z Santosem opowiedział Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN w programie Sport.pl LIVE. Ale to nie były jedyne wątki poruszane w programie prowadzonym przez Dominika Wardzichowskiego.

Zobacz wideo Oto przyszły selekcjoner? "Limitem jest niebo"

Opinia publiczna mogła bliżej poznać Marcina Włodarskiego, jego trenerski warsztat podczas tegorocznych mistrzostw Europy do lat 17, gdzie Polacy doszli do półfinału, przegranego 3:5 z Niemcami. Biało-czerwoni grali wówczas bardzo przyjemnie dla oka, nie zmieniali stylu gry i mogli spojrzeć z dumą w lustro po turnieju. Grą kadry U-17 zachwycał się m.in. Zbigniew Boniek, były prezes PZPN. Teraz przed jego podopiecznymi mistrzostwa świata w Indonezji, gdzie zagrają w grupie z Japonią, Argentyną i Senegalem.

Czy to mógłby być w przyszłości selekcjoner seniorskiej kadry? A może to będzie trener głównie działający w kadrach młodzieżowych? O tym w programie Sport.pl LIVE mówi Dorna. - Trener Włodarski jest efektem swojej edukacji, entuzjazmu, niesamowitej pracowitości. On pracuje już długo w federacji na różnych stanowiskach. Ja wielokrotnie przytaczałem fakt, jak pracując z kadrą do lat 21, Marcin nie mógł w niej uczestniczyć w formie stażu ze względu na pewne ograniczenia logistyczne, to robił wszystko, by przy naszej drużynie być - powiedział.

- Włodarski pracował jako analityk, asystent czy trener w Akademii Młodych Orłów. Był naszym skautem, więc doświadczył wielu różnych kontaktów z piłkarzami, z całym tym środowiskiem. Ma też przeogromną wiedzę na to, by się dalej rozwijać. A czy zostanie selekcjonerem? Nie wiem, czy ma zdjęcie z Czesławem Michniewiczem. Jeżeli ma, to może trener Czesław je opublikować. Limitem jest niebo - dodaje Dorna. Wątek zdjęcia z Michniewiczem to nawiązanie do "namaszczenia" Probierza na nowego selekcjonera przez jego poprzednika.

Wszystko, co najważniejsze w polskim sporcie. O tym w programie Sport.pl LIVE

Sport.pl LIVE to program tworzony przez dziennikarzy Sport.pl: Kacpra Sosnowskiego, Konrada Fersztera, Antoniego Partuma, Dominika Wardzichowskiego i Dawida Szymczaka. W nim nasi dziennikarze, wraz z zaproszonymi gośćmi, omawiają najważniejsze tematy w polskim sporcie. Od tenisa z Igą Świątek oraz Hubertem Hurkaczem na czele po wyczyny siatkarzy i siatkarek oraz piłkarską reprezentację Polski. Emisja co poniedziałek o godz. 20:00 na kanale YouTube Sport.pl, ale też w Sport.pl, Gazeta.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: