Kulesza dostał "podpowiedź" ws. nowego selekcjonera. Ujawniamy kulisy

Od zeszłego tygodnia reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Misji pt. ratowanie awansu na mistrzostwa Europy podjął się Michał Probierz, który do tej pory pracował z kadrą do lat 21. Zanim Cezary Kulesza, prezes PZPN zdecydował się na tego szkoleniowca, poprosił Marcina Dornę o sporządzenie słynnego raportu z porównaniem kandydatów. Szerzej o kulisach tego zadania dyrektor sportowy PZPN opowiedział w programie Sport.pl LIVE.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Michał Probierz, który na tym stanowisku zastąpił Fernando Santosa. Szerzej o rozstaniu z Portugalczykiem, ale też o kulisach wyboru nowego selekcjonera opowiedział Marcin Dorna, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej w programie Sport.pl LIVE, którego gospodarzem był Dominik Wardzichowski.

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Przed ogłoszeniem nowego selekcjonera Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl informował o raporcie sporządzonym przez Dornę i zaprezentowanym na nieformalnym spotkaniu prezydium PZPN, dzień przed konferencją prasową. "Prezes poprosił go o zrobienie takiego dokumentu, a być może jakiejś prezentacji porównującej głównych kandydatów, wypunktowanie ich mocnych i słabszych stron, opowiedzenie o specyfice pracy, koncepcji gry" - czytamy w artykule. Wtedy prezes Kulesza oraz wiceprezesi mogli zobaczyć raport porównujący Probierza oraz Marka Papszuna.

Szerzej o kulisach wspomnianego raportu Dorna opowiedział w programie Sport.pl LIVE. - Oczywiście na pewnym etapie zostałem zobowiązany do przygotowania profilu trenera i siłą rzeczy interpretacja danych, które przedstawiłem, należała do grona ludzi, którzy na tym spotkaniu byli. To też żadna tajemnica, było to prezydium związku, czyli prezes i wiceprezesi. Ja tylko przedstawiłem jak największą liczbę wymiernych danych. Jeśli byłem dopytywany o opinie, to je wyrażałem, ale to zostaje w ścianach, w których spotkanie się odbywało - stwierdził.

- Interpretacja oraz dalsza dyskusja toczyła się już bez mojej obecności. Z tego, co wiem, również taka dyskusja toczyła się na środowym zarządzie, więc wydaje mi się, że faktycznie śmiało można powiedzieć, że to proces, który był konsultowany. Na koniec dnia taki przywilej ma zapisany prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, pan Cezary Kulesza w tym przypadku - dodał Dorna. Ten przywilej jest też zapisany w statucie federacji.

Sport.pl LIVE co poniedziałek. O wszystkim, co najważniejsze w polskim sporcie

Co poniedziałek o godz. 20:00 mogą Państwo oglądać program Sport.pl LIVE, w którym dziennikarze Sport.pl i zaproszeni goście omawiają najgorętsze tematy w polskim sporcie. Nie tylko piłka nożna, ale też siatkówka czy tenis. Zapraszamy w imieniu Antoniego Partuma, Dawida Szymczaka, Konrada Fersztera, Kacpra Sosnowskiego i Dominika Wardzichowskiego. Transmisję można oglądać nie tylko w Sport.pl, ale też w Gazeta.pl, kanale YouTube Sport.pl czy w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: