Szpakowski zabrał głos. Dał podpowiedź Probierzowi. To musi zrobić

- Wierzę, że będzie nowe otwarcie i wróci nadzieja - powiedział Dariusz Szpakowski o wyborze Michała Probierza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Komentator w programie "Misja Futbol" wypowiedział się na temat najważniejszych zadań stojących przed 51-latkiem. - Teraz czekamy na zwycięstwo z Wyspami Owczymi - dodawał.

- Dla mnie Michał Probierz jest człowiekiem nieprzystępnym, ale nie wiem, jaki jest w szatni - ocenił przed tygodniem Dariusz Szpakowski. Wtedy jeszcze 51-latek był głównym faworytem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski obok Marka Papszuna. Teraz Szpakowski powiedział wprost, co myśli o wyborze Probierza na tę funkcję. 

Zobacz wideo Probierz się wzrusza? "Nie jestem chłodnym sukinsynem"

Dariusz Szpakowski wierzy w nowe otwarcie z Michałem Probierzem na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski

Legendarny komentator w programie "Misja Futbol" wyraził nadzieję, że przyjście Probierza w pozytywny sposób odmieni reprezentację Polski. - Oczekujemy tego, co wszyscy, czyli zmiany atmosfery w szatni, przełożonej na boisko. Waleczności, zaangażowania, ducha walki. Nie ma co dyskutować nad rozlanym mlekiem. 

- Nikt nie ma monopolu i nie wie, co dana osoba, w sensie własnych umiejętności, nam zagwarantuje. W związku z tym zawsze byłem i jestem człowiekiem, który daje szansę i jest życzliwy. Zacznę od gratulacji dla Michała Probierza, Sebastiana Mili i Tomasza Kuszczaka. Wierzę, że będzie nowe otwarcie i wróci nadzieja, ona wróciła wraz z wyborem selekcjonera i postawą drużyny w europejskich pucharach (Legii, przyp. red.). Jest troszkę inny klimat i teraz czekamy na zwycięstwo z Wyspami Owczymi i przekonanie do siebie kibiców - dodawał Szpakowski.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Nieco inną opinię od niego wyraził Łukasz Wiśniowski z Canal+ Sport. - Wydaje mi się, że wszyscy, którzy myślą, że będzie jakaś rewolucja i przebudowa, to powinni na razie odpuścić. Na bazie tego, co między wierszami mówi Michał Probierz i jakie decyzje podejmuje Cezary Kulesza, oczekujemy zwycięstw w ostatnich meczach - stwierdził. Jednocześnie podkreślił, że nowy selekcjoner może dać trochę przestrzeni na poprawienie atmosfery wokół kadry.

A jaka będzie ta atmosfera, przekonamy się już niedługo. 12 października na wyjeździe Biało-Czerwoni zagrają z Wyspami Owczymi, a trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie podejmą Mołdawię.

Więcej o:
Copyright © Agora SA