Sofia Ennaoui oceniła piłkarską reprezentację Polski. Przykra prawda

Lekkoatletka Sofia Ennaoui postanowiła skrytykować polskich piłkarzy za ich ostatnie występy na boisku. - Wyglądają niestety bardzo słabo i ze spotkania na spotkanie wygląda to coraz gorzej - powiedziała w programie "W cieniu sportu". Odpowiedziała również na pytanie, czy denerwuje ją to, że piłkarze zarabiają więcej pieniędzy niż lekkoatleci.

Reprezentacja Polski przeżywa ostatni bardzo słaby okres. Po zatrudnieniu na stanowisku selekcjonera Fernando Santosa poniosła kompromitujące porażki z Czechami (1:3), Mołdawią (2:3) oraz Albanią (0:2), co finalnie doprowadziło do zwolnienia Portugalczyka. Na piłkarzy spadła ogromna fala krytyki, nie tylko ze strony kibiców, ale również innych polskich sportowców.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Kilkanaście dni temu pięściarka Ewa Piątkowska, która po porażce z Czechami chciała rozwiązania naszej kadry, ponownie wypowiedziała się na jej temat. - Cieszę się, że ludzie przejrzeli na oczy. To, co wtedy powiedziałam, było oczywiste od lat. Teraz miarka się przebrała - powiedziała.

Sofia Ennaoui krytykuje polskich piłkarzy. "Wyglądają niestety bardzo słabo"

I choć w ubiegłym tygodniu nowym selekcjonerem reprezentacji został Michał Probierz, to dopóki nasza drużyna nie zacznie wygrywać, nic nie wskazuje na to, żeby opinia o niej uległa zmianie. - Myślę, że jest duży problem w tym, jak wygląda przykładanie się do tego, co robią. Mam wrażenie, że nie wychodzą na boisko w 100 proc. i nie dają z siebie tego, co inni sportowcy - przekazała lekkoatletka Sofia Ennaoui w programie "W cieniu sportu".

28-latka została zapytana o to, czy denerwuje ją to, że piłkarze zarabiają więcej pieniędzy, niż lekkoatleci. - Denerwuje mnie to, że ja jadę na mistrzostwa świata, wypluwam płuca, daję naprawdę 100 procent. Myślę, że każdy lekkoatleta robi tak samo, siatkarze i zawodnicy z innych dyscyplin sportu. Ale z całym szacunkiem dla piłki nożnej, to zawodnicy wyglądają niestety bardzo słabo i ze spotkania na spotkanie wygląda to coraz gorzej. Jestem zaskoczona, że piłkarze prezentują taki poziom, bo przecież nie brakuje im niczego - podsumowała.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Sofia Ennaoui niespodziewanie szybko zakończyła rywalizację podczas sierpniowych mistrzostw świata w Budapeszcie. Srebrna medalistka mistrzostw Europy z 2018 r. z Berlina w biegu na 1500 m zajęła dopiero 10. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie dostała się do finału.

Więcej o:
Copyright © Agora SA