Wyjątkowy dzień dla Michała Probierza. Z tej okazji powiedział Polakom kilka ważnych słów

W niedzielę 24 września selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz obchodzi 51. urodziny. Pomimo tego, że najlepszy prezent otrzymał już kilka dni temu, to z pewnością wielu Polaków również pamiętało o jego święcie. Szkoleniowiec postanowił podziękować wszystkim za złożone życzenia, zamieszczając wymowny wpis na Twitterze.

20 września prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, zastępując na stanowisku Fernando Santosa. I choć nie był faworytem kibiców, którzy zdecydowanie bardziej liczyli na to, że Marek Papszun przejmie naszą kadrę, to jednak jemu została powierzona ta funkcja.

Zobacz wideo Tomasz Sarara gwiazdą nowej federacji. Nietypowe zasady. "Kibice będą zajarani"

Błyskawicznie rozpoczął pracę i po obejrzeniu czwartkowego meczu pomiędzy Legią Warszawa i Aston Villą udał się do Włoch, aby obejrzeć występ zarówno Mateusza Łęgowskiego (Salernitana), jak i Pawła Dawidowicza (Verona). Jego asystent Sebastian Mila poleciał w tym czasie do Niemiec, aby sporządzić raport na temat innego reprezentanta.

Selekcjoner reprezentacji Polski zamieścił urodzinowy wpis. "Tylko jednością"

Trzeba przyznać, że Probierz nie mógł sobie wymarzyć lepszej daty do objęcia stanowiska selekcjonera naszej kadry, ponieważ w niedzielę 24 września obchodzi 51. urodziny. "Dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe i wiele ciepłych słów. Tylko jednością możemy coś stworzyć i dążeniem do wygranych meczów z pełnym zaangażowaniem" - napisał na Twitterze.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, ile Probierz będzie zarabiał jako szkoleniowiec polskiej drużyny. I choć jest to dużo mniejsze wynagrodzenie, niż to, na które mógł liczyć w Polsce Fernando Santos, to nasz nowy trener powinien być zadowolony. Będzie zarabiał najwięcej spośród wszystkich polskich szkoleniowców, pracujących na tym stanowisku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Probierz zadebiutuje w roli selekcjonera w czwartek 12 października, kiedy zmierzymy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Cztery dni później zagramy w Warszawie z Mołdawią. Aktualny kontrakt trenera wygasa dopiero w lipcu 2026 roku, ale PZPN zapewnił sobie opcję jego wcześniejszego rozwiązania.

Więcej o: