Miał się znaleźć w sztabie Probierza. W końcu zabrał głos

W wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski wszystko decydowało się między Michałem Probierzem a Markiem Papszunem. Ostateczny wybór Cezarego Kuleszy padł na tego pierwszego i to Probierz został ogłoszony w środę trenerem kadry. Pierwotnie w jego sztabie miał znaleźć się Jerzy Dudek, ale ostatecznie do tego nie doszło. Teraz były bramkarz Liverpoolu opowiedział, dlaczego Kulesza zdecydował się na selekcjonera polskiej młodzieżówki.

Od 20 września reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Został nim Michał Probierz, który ostatnio odpowiadał za wyniki kadry do lat 21. Prezes PZPN Cezary Kulesza postanowił wybrać właśnie jego, a nie Marka Papszuna. - Wiem, że wiele osób jest niezadowolonych, wiele osób negatywnie ocenia mój wybór, ale uważam, że jestem odpowiednią osobą na to stanowisko - mówił Sport.pl Probierz tuż po objęciu nowej funkcji.

Zobacz wideo Michał Probierz podczas prezentacji: Nie lubię chamstwa

Dudek mówi o wyborze Probierza. Jest pewny. "On wie, jak zarządzać kadrą"

Jerzy Dudek rozmawiał z portalem WP SportoweFakty po wyborze nowego selekcjonera. Były bramkarz wskazał plusy zatrudnienia Probierza do tej funkcji. - On wie, jak zarządzać kadrą, to już pokazał w U-21. Najpierw przeprowadzał selekcję. Gra nie była super, ale sprawdzał bardzo dużą liczbę zawodników. Ale potem, gdy przyszło do ważnych eliminacyjnych meczów, to ograniczył liczbę piłkarzy do 25-30 i ta gra już była na dużo lepszym poziomie. Teraz, jedyne co może zrobić Probierz, to dokonać takiego mini cudu, czyli wygrać trzy pozostałe mecze i doprowadzić do awansu na Euro - powiedział.

Były reprezentant Polski przyznaje, że byłby zadowolony równie mocno, gdyby nowym selekcjonerem został Papszun. - Papszun wykonał bardzo dobrą robotę w Rakowie. Ale z tego, co się mówi, to potrzebuje dużo czasu, aby wdrożyć swoje idee. Można powiedzieć, że Papszun to ostatnio najbardziej utytułowany i najskuteczniejszy polski trener. Kulesza wybrał wbrew opinii publicznej, ale widocznie uznał, że tym razem warto pójść pod prąd. Ale to była kwestia wyboru jednego z nich. Tego, który w oczach prezesa i może zarządu miał więcej atutów - dodaje Dudek.

Dudek miał być w sztabie Probierza w kadrze. Poszło o sprawy sponsorskie. "Jestem do dyspozycji"

Jednym z członków sztabu szkoleniowego Probierza został były bramkarz reprezentacji Tomasz Kuszczak, ale pierwotnie - o czym informował Jakub Seweryn ze Sport.pl - miał być nim właśnie Dudek. Były gracz Liverpoolu potwierdza doniesienia, że o jego braku w sztabie zadecydował konflikt interesów między sponsorami. - Rozmawiałem z Michałem na golfowym turnieju charytatywnym. Chwilę mogliśmy porozmawiać. Powiedział mi, że jest w kręgu zainteresowań prezesa Kuleszy i zapytał, czy ewentualnie mógłbym dołączyć do jego sztabu. Jeśli w przyszłości ten konflikt sponsorski się rozwiąże, to jestem do dyspozycji - podsumował.

Ostatecznie trenerem bramkarzy w sztabie Probierza w reprezentacji Polski, poza Andrzejem Dawidziukiem, będzie wspomniany Kuszczak. Niewykluczone, że gdy kwestia sponsorska się wyjaśni, to sztab się powiększy o wspomnianego Dudka.

Probierz zadebiutuje w roli selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski 12 października o godz. 20:45, gdy kadra zagra na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później drużyna narodowa zmierzy się w Warszawie z Mołdawią.

Więcej o: