Kolejny mocny apel Michała Probierza. Obiecał

Michał Probierz w środę 20 września został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. - Dajcie mi spokojnie popracować - apelował szkoleniowiec już na samym początku konferencji prasowej. Dzień po ogłoszeniu przesłał kibicom kolejną wiadomość, w której złożył ważną deklarację i pokazał, że już zaczął pracę przed meczami eliminacji Euro 2024.

Michał Probierz od lipca 2022 roku prowadził reprezentację Polsku U-21, ale po roku i dwóch miesiącach został selekcjonerem pierwszej kadry. Ogłosił to prezes PZPN-u Cezary Kulesza, a w środę 20 września nowy szkoleniowiec wziął udział w konferencji prasowej z mediami. Opowiedział na niej o planach na pracę z kadrą i apelował o wyrozumiałość kibiców. Dzień później postanowił przekazać kolejną informację. 

Zobacz wideo Michał Probierz podczas prezentacji: Nie lubię chamstwa

Michał Probierz już zaczął pracę w reprezentacji Polski. Ranne zapewnienie selekcjonera

- Dążmy do tego razem, by reprezentacja osiągała sukcesy. By osiągnęła cel, którym jest awans na mistrzostwa Europy - mówił selekcjoner podczas konferencji prasowej. Pierwszy dzień jego pracy przebiegał głównie na wywiadach i akcjach marketingowych, więc czasu na zajmowanie się kadrą było niewiele.

Jednak już dzień później 50-latek nie próżnuje. Tuż przed godziną ósmą w czwartek opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. Widzimy na nim uśmiechniętego trenera za biurkiem przy komputerze. Fotografii towarzyszy kolejny apel i zapewnienie dla kibiców

"Dziękuje wszystkim za wsparcie i dobre słowa. Dajcie czas tej drużynie, a będziecie z niej dumni" - napisał selekcjoner. 

Na razie Michał Probierz nie może liczyć na wiele czasu. Już 12 i 15 października reprezentacja zagra z Wyspami Owczymi i Mołdawią w eliminacjach Euro 2024. 17 listopada kadrę czeka jeszcze rewanż z Czechami. W grupie E Biało-Czerwoni zajmują dopiero czwarte miejsce, a tylko dwa pierwsze zespoły awansują na turniej bezpośrednio. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kontrakt szkoleniowca ma obowiązywać aż do końca eliminacji mundialu w 2026 roku. Jego celem jest kwalifikacja na Euro i mistrzostwa świata. Jeśli spełni oba warunku, prawdopodobnie poprowadzi zespół jeszcze podczas turnieju w USA, Meksyku i Kanadzie. 

Więcej o: