Kulesza zapowiedział, kiedy poznamy następcę Probierza

Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, ale w PZPN-ie pracuje już od ponad roku. 50-latek zastąpił Fernando Santosa, ale teraz federacja musi poszukać dla niego zastępstwa w kadrze U-21. Prezes związku Cezary Kulesza w rozmowie z TVP Sport zdradził konkretną datę, kiedy poznamy nazwisko.

Michał Probierz w środę 20 września został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Szkoleniowca dobrze znają polscy kibice, którzy pamiętają go z czasów pracy m.in. w Jagiellonii Białystok i Cracovii. 50-latek ma również doświadczenie reprezentacyjne, które zbierał przez ostatni rok i dwa miesiące pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej. Teraz Cezary Kulesza musi szukać zastępcy dla trenera. 

Zobacz wideo Probierz: Nie jestem trenerem, który tylko krzyczy i wyzywa piłkarzy

Cezary Kulesza zdradził datę ogłoszenia zastępcy Michała Probierza

Michał Probierz od 4 lipca 2022 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski U-21. Z "młodzieżówką" rozegrał 10 meczów, z których dwa przegrał, trzy zremisował i pięć wygrał. Początki jego pracy szły kiepsko, ale podczas eliminacji do mistrzostw Europy U-21 Biało-Czerwoni wygrali dwa dotychczasowe mecze. Pokonali w nich Kosowo 3:0 i Estonię 1:0.

Wiadomo jednak, że z tym trenerem kadra nie zakończy eliminacji do turnieju. Dlatego też PZPN musi szukać zastępcy dla Probierza i ma zamiar zrobić to szybko. Cezary Kulesza w rozmowie z TVP Sport zdradził, do kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera. 

- Po wszystkich dzisiejszych aktywnościach usiądziemy i porozmawiamy. Do piątku będzie wybrany selekcjoner kadry U-21 - stwierdził prezes PZPN-u. Można przypuszczać, że rozmowy zaczną się w czwartek, a Kulesza ma już w głowie nazwisko trenera. Prawdopodobnie będzie to Miłosz Stępiński, który obecnie prowadzi reprezentację U-20. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Kadra U-21 zajmuje pierwsze miejsce w grupie D eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2025 roku odbędą się w Słowacji. Do turnieju bezpośrednio awansuje tylko pierwszy zespół. Nowy selekcjoner tego zespołu zadebiutuje już 17 października o 18:00 w rewanżowym starciu z Estonią w Stalowej Woli. 

Więcej o: