Kamil Glik zareagował na decyzję o wyborze Michała Probierza. Dobitnie

Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego nominacja wzbudziła mieszane reakcje, część osób zgadza się ze wskazaniem Cezarego Kuleszy, część wolałaby innego szkoleniowca. Swoje zdanie w tym temacie wyraził także Kamil Glik, 103-krotny reprezentant kraju. Jego stosunek do wyboru prezesa PZPN najlepiej oddaje reakcja w mediach społecznościowych.

Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. - Zdaję sobie sprawę, że byłem osobą kontrowersyjną, że mój wybór nie był oczywisty, ale chciałem podziękować związkowi, prezesowi za poparcie, bo to jest dla mnie znak, że ludzie we mnie wierzą. Chciałbym, żeby państwo pamiętali, że 20 lat na to pracowałem - powiedział podczas pierwszej konferencji prasowej.

Zobacz wideo To nie miejsce dla Papszuna. "Nawaleni, pijani działacze i sponsorzy wtaczają się do samolotu"

Kamil Glik zareagował na wybór Michała Probierza. Jego reakcja mówi sama za siebie

Po ogłoszeniu nowego selekcjonera na profilach reprezentacji w mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów dotyczących Probierza. Na jeden z nich w wymowny sposób zareagował Kamil Glik, 103-krotny reprezentant Polski, który zostawił polubienie. W ten sposób wyraził aprobatę wobec wyboru dokonanego przez prezesa Cezarego Kuleszę.

Kamil Glik reaguje na zatrudnienie Michała Probierza w reprezentacji PolskiKamil Glik reaguje na zatrudnienie Michała Probierza w reprezentacji Polski screen z https://twitter.com/kamilglik25/likes

Glik nigdy nie miał okazji współpracować z Probierzem w jednym klubie. W reprezentacji po raz ostatni wystąpił na mundialu w Katarze, za kadencji Fernando Santosa ani razu nie został powołany. Mimo to nie ukrywa, że chciałby jeszcze zagrać w drużynie narodowej. - Zdecydowanie bardzo na to liczę. To ostatnie pół roku było dla mnie trudne, nie było mnie na zgrupowaniu marcowym i czerwcowym. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nigdy się nie poddaję, że zawsze sobie poradzę na boisku i się na nim obronię. Mam nadzieję, że wrócę do reprezentacji i pojadę z nią w przyszłym roku na Euro - powiedział.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamil Glik czeka na debiut w Cracovii

Aby wrócić do reprezentacji, 35-letni obrońca musi zacząć grać w Cracovii. Na razie nie było to możliwe, gdyż musiał odcierpieć karę za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim spotkaniu w barwach Benevento. Tak się stało, przez co wydaje się, że powinien wystąpić w nadchodzącym meczu z Pogonią Szczecin (sobota 23 września).

Reprezentacja Polski kolejne spotkania rozegra w październiku, wtedy zmierzy się z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Więcej o: