Przeciek ws. selekcjonera? Tajemnicze słowa Szkolnikowskiego. "Ale pan poddymił"

W środę poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski, ale przecieki pojawiają się już teraz. Tajemniczy wpis na Twitterze zamieścił Marek Szkolnikowski. - Ale pan poddymił - odpowiedział mu internauta.

Po blisko dziewięciu miesiącach męczącej współpracy Fernando Santos rozstał się z reprezentacją Polski. Bilans Portugalczyka był fatalny, bo to zaledwie sześć punktów na 15 możliwych, trzy porażki w zawstydzającym stylu w pięciu spotkaniach i czwarte miejsce w słabiutkiej grupie E. Tak fatalnych eliminacji do Euro 2024 w wykonaniu reprezentacji nie spodziewali się pewnie najwięksi pesymiści. Ale to już przeszłość. Wszyscy kibice czekają na środę, gdy poznamy następcę Santosa.

Zobacz wideo Brutalna prawda o Fernando Santosie. Śmiech na sali

Najczęściej jako następcę Santosa wymienia się Marka Papszuna, twórcę potęgi Rakowa Częstochowa, oraz Michała Probierza, selekcjonera reprezentacji U-21. I każdy inny wybór niż Papszun lub Probierz będzie sensacją. Oczywiście, nie można tego wykluczyć, bo przecież prezes Cezary Kulesza potrafił zaskoczyć dziennikarzy z wyborem Czesława Michniewicza, ale teraz szansa na niespodziankę jest iluzoryczna. 

Swój głos w dyskusji odnośnie do selekcjonera przedstawił Marek Szkolnikowski. Były szef TVP Sport w swoim stylu, pisząc kolokwialnie, "poddymił". Kibice zastanawiają się, czy jego najnowszy wpis na Twitterze to tylko gra słowna, czy jednak ukryta informacja.

"Pierwszym probierzem nowego selekcjonera będzie wyjazdowy mecz z Wyspami Owczymi" - napisał Szkolnikowski. I zaglądamy w słownik, a tam "probierz" oznacza "miernik służący za podstawę oceny czegoś". 

Zaglądamy też w komentarze pod tym wpisem:

  • "Jeśli to prawda, to Kulesza nieźle przypapszunił sobie w stopę.."
  • "Aleś Pan poddymił. Mam nadzieję, że to tylko taki granat, żeby było o czym gadać"
  • "Mam nadzieję, że to tylko wkrętka. Ale nie zaskoczył, by mnie Kulesza, biorąc koleżkę. Betonik zawsze będzie betonikiem"
  • "Oficjalne info?"

Wielkie porównanie Papszuna i Probierza

Obaj są charakterni i charyzmatyczni, ale nie pracowali jeszcze z gwiazdami. Marek Papszun ma większe sukcesy, a Michał Probierz doświadczenie z wielu klubów i młodzieżowej reprezentacji. Pierwszy zrobił na Cezarym Kuleszy dobre wrażenie, drugi zna się z prezesem od wielu lat. Który z nich będzie lepszym selekcjonerem? Odpowiedzi znajdziecie w obszernej analizie Dawida Szymczaka ze Sport.pl.

Więcej o: