Szpakowski wprost o kandydacie na selekcjonera. "Jest nieprzystępny"

- Dla mnie Michał Probierz jest człowiekiem nieprzystępnym, ale nie wiem, jaki jest w szatni - ocenił Dariusz Szpakowski w programie "Misja Futbol". - To jest człowiek, którego moment, w którym był realnym kandydatem na selekcjonera minął - dodał Piotr Żelazny.

Przed Cezarym Kuleszą jedna z najważniejszych decyzji. Prezes PZPN musi wybrać nowego selekcjonera reprezentacji Polski po tym jak rozstano się z Fernando Santosem. W gronie kandydatów zostało trzech trenerów - Marek Papszun, Michał Probierz oraz Jan Urban. Jak pisał nasz dziennikarz Jakub Seweryn, największe szanse ma ktoś z dwójki Papszun-Probierz. 

Zobacz wideo Brutalna prawda o Fernando Santosie. Śmiech na sali

Michał Probierz oceniony przez ekspertów. Brutalnie. "Jego czas minął"

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski był jednym z głównych tematów w programie "Misja Futbol". Jak przyznał Dariusz Szpakowski, obecnie nie liczy się to, kto przejmie kadrę, a to jakie wyniki osiągnie. - Myślę, że nieważne kto, bo chodzi o efekt. Cezary Kulesza po Michniewiczu i Santosie nie może się już w tym momencie pomylić, ale jest tylko człowiekiem. Ja go nie bronię. I teraz pytanie: czy ta nowa osoba poprowadzi tę reprezentację we właściwym kierunku? Jak skończy aferę premiową? - ocenił legendarny komentator.

Szpakowski odniósł się też do kandydatur Probierza i Papszuna. - Obaj mają inną charyzmę. Dla mnie Michał Probierz jest człowiekiem nieprzystępnym, ale nie wiem, jaki jest w szatni. Bardziej uśmiechnięty i optymistyczny jest Marek Papszun, przynajmniej takie odnoszę wrażenie, choć ma absolutnie swoje twarde zasady - przyznał. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

-  Michał Probierz to jest człowiek, którego moment, w którym był realnym kandydatem na selekcjonera, że minął - dodał z kolei inny z gości programu, Piotr Żelazny. Odniósł się on też do kandydatury byłego trenera Rakowa Częstochowa. - Jak patrzę na Marka Papszuna, to przede wszystkim widzę człowieka, który rozumie, na czym polega nowoczesny futbol i nie da sobie w kaszę dmuchać. Ma wizję i potrafi budować - powiedział. 

Wybór nowego selekcjonera ma zapaść do środy 20 września. 

Więcej o: