Słowa Donalda Tuska o Santosie dotarły do Portugalii

Donald Tusk zareagował na wieści o zwolnieniu Fernando Santosa i porównał jego kadencję w reprezentacji Polski do rządów PiS-u. Słowa polityka dotarły do Portugalii i miejscowy dziennik stwierdził, że były trener kadry "wszedł do polityki".

Polski Związek Piłki Nożnej po rozczarowującej porażce reprezentacji Polski z Albanią postanowił zwolnić Fernando Santosa. - Podszedłem do tego bez emocji. Rozstaliśmy się w normalnych, cywilizowanych stosunkach. Porozmawialiśmy i ustaliliśmy warunki rozwiązania umowy - skomentował odejście Portugalczyka Cezary Kulesza w rozmowie ze Sport.pl. Rozstanie z trenerem wywołało wielkie poruszenie i na ten temat wypowiedział się nawet Donald Tusk. 

Zobacz wideo Lewandowski boleśnie podsumowany. "Od lat nie jest autorytetem"

Portugalczycy reagują na słowa Donalda Tuska

Polityk Koalicji Obywatelskiej porównał kadencję Santosa do rządów Prawa i Sprawiedliwości. "To, co Santos zrobił z polską kadrą, przypomina do złudzenia to, co Kaczyński robi z polskim państwem. Obu żegnamy z ulgą" - napisał na Twitterze. Jego słowa dotarły do Portugalii. Dziennik "Diario de Noticias" zacytował wypowiedź polityka i stwierdził, że "Santos odszedł z reprezentacji, ale "wszedł" do polityki". 

Dziennikarze skomentowali także samo zwolnienie Santosa. Zauważyli, że w polskiej piłce brakuje stabilności. "To federacja, w której nie dba się o stabilność na posadzie trenera. Wystarczy spojrzeć na statystyki: następca Portugalczyka będzie szóstym selekcjonerem w ciągu zaledwie pięciu lat" - czytamy w tekście. 

A kto będzie wspomnianym następcą? Wiele wskazuje na to, że będzie nim ktoś z dwójki Michał Probierz/Marek Papszun. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy około 20 września. -  Realny termin, kiedy prace i poszukiwania nowego selekcjonera mogą się zakończyć to przyszły tydzień - powiedział sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy selekcjoner nie będzie miał dużo czasu na poukładanie zespołu. Już 12 października reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz. Wówczas zagra z Wyspami Owczymi. Trzy dni później zmierzy się z Mołdawią. Będą to kluczowe spotkania w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. 

Więcej o: