Sensacyjny scenariusz ws. Lewandowskiego. "Jest kłopot"

Reprezentacja Polski wciąż poszukuje nowego selekcjonera. Ktokolwiek przejmie kadrę, będzie musiał gruntownie przebudować drużynę. Przegląd Sportowy Onet nie wyklucza sensacyjnego scenariusza, w którym nowy trener zadecyduje o braku powołania dla Roberta Lewandowskiego.

Ostatnie tygodnie nie były zbyt udane dla reprezentacji Polski. Najpierw rozegrała słabe spotkanie z Wyspami Owczymi (0:2), a następnie poniosła dotkliwą porażkę z Albanią (0:2). Fatalne wyniki spowodowały, że duża krytyka spadła zarówno na piłkarzy, jak i na selekcjonera Fernando Santosa, który pożegnał się już ze stanowiskiem.

Zobacz wideo Brutalna prawda o Fernando Santosie. Śmiech na sali

Robert Lewandowski przeżywa kryzys. Męczy go gra w reprezentacji

Robert Lewandowski przeżywa w ostatnim czasie dość duży kryzys. Nawet dublet zdobyty przeciwko Wyspom Owczym nie poprawił jego wizerunku w oczach kibiców. Kapitan reprezentacji Polski kompletnie zawiódł podczas konfrontacji w Tiranie. Zabrakło "osobowości" oraz "charakteru", o którym tak głośno mówił w rozmowie dla Meczyki.pl i Eleven Sports. Media już w przeszłości spekulowały o tym, czy napastnik FC Barcelony powinien nadal nosić opaskę kapitańską drużyny narodowej.

Podczas wrześniowego zgrupowania można było odnieść wrażenie, że zarówno polska kadra, jak i Lewandowski męczą się ze sobą. Jakiś czas temu, Interia Sport przekazała informacje o tym, że zaraz po zakończeniu spotkania w Tiranie jeden z dziennikarzy zapytał Lewandowskiego: "Powiedz szczerze, czy ciebie męczy ta reprezentacja?". - To nie ma znaczenia - odpowiedział.  35-latek mógł rozwiać wątpliwości, ale tego nie zrobił.

Coraz więcej osób ze świata futbolu domaga się gruntownej przebudowy w polskiej kadrze. Eksperci domagają się zmian i odmłodzenia całej drużyny. Mówiąc wprost - oczekuje się nowego rozdziału w kadrze i świeżej krwi, która dałaby impuls i poprawili fatalną atmosferę. Niewykluczone, że jednym z poszkodowanych "nowej ery" będzie właśnie Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski bez Roberta Lewandowskiego? "Nowe otwarcie"

W poniedziałek Przegląd Sportowy Onet poinformował o czterogodzinnych rozmowach między Cezarym Kuleszą i Markiem Papszunem. Miały one odbyć się w "Atlancie", czyli byłej dyskotece, która mieści się 30 kilometrów od Białegostoku. Tam dyskutowano o ewentualnej pracy z kadrą. Wcześniej prezes PZPN dogadywał szczegóły z Michałem Probierzem. Przegląd Sportowy Onet nie wyklucza scenariusza, w którym nowy trener nie zdecyduje się powołać Lewandowskiego do reprezentacji Polski. 

- Oczywiście, zobaczymy, czy Michał Probierz będzie na przykład trenerem, który przyjdzie i rozpocznie pracę z kadrą od braku powołania dla Roberta Lewandowskiego. A tak też może być, to nowe otwarcie. Albo powoła, ale odbierze opaskę kapitana. Jestem ciekawy, jak tę sytuację rozwiąże, a widzimy wszyscy, że to jest kłopot, który trzeba rozwiązać -  zastanawia się Robert Błoński w "Przeglądzie Ligowym Extra". Dziennikarz jednocześnie zaznaczył, że sytuacja Lewandowskiego w kadrze może również pozostać bez zmian.

Jak poinformował w piątek sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski, nazwisko nowego selekcjonera prawdopodobnie poznamy do 20 września.

Więcej o: