Nie będzie transmisji meczu Polska - Mołdawia w TVP 1 i TVP 2. Oto dlaczego

15 października reprezentacja Polski zmierzy się z Mołdawią w ramach eliminacji do Euro 2024. Tego samego dnia w Polsce odbędą się wybory parlamentarne, co zmienia plan transmisji telewizyjnej ze spotkania. Gdzie kibice obejrzą mecz Polaków?

Reprezentacja Polski ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania eliminacji Euro 2024. Pierwsze z nich zaplanowano na 12 października, a rywalami Biało-Czerwonych na wyjeździe będą Wyspy Owcze. Trzy dni później na Stadionie Narodowym Polacy podejmą Mołdawię. Wiadomo już, co z transmisją, której klasyczny plan zmieniły wybory parlamentarne. 

Zobacz wideo Brutalna prawda o Fernando Santosie. Śmiech na sali

Gdzie obejrzymy mecz Polska - Mołdawia? Wybory nieco pozmieniały. Znowu

Zazwyczaj spotkania reprezentacji Polski w telewizji pokazują stacje TVP 1, TVP Sport i sporadycznie TVP 2. Teraz wiadomo, że starcie z Mołdawią nie pojawi się ani w pierwszym, ani w drugim programie publicznej telewizji. 

W "jedynce" trwać będzie transmisja "programu publicystycznego". Będzie to wieczór wyborczy, ponieważ wybory parlamentarne również odbędą się 15 października. Z kolei w "dwójce" telewidzowie w trakcie meczu obejrzą teleturniej "Postaw na milion" i film "Creed: Narodziny legendy". Niemal identyczna sytuacja miała miejsce 13 października 2019 roku. Polska wygrała 2:0 z Macedonią Północną, a w kraju przeprowadzono wybory parlamentarne. Wtedy jednak mecz reprezentacji pokazała stacja TVP 2. 

Z oficjalnej strony internetowej stacji dowiadujemy się, że w programie na niedzielę 15 października mecz Polska - Mołdawia zaplanowano jedynie na TVP Sport. Transmisja rozpocznie się o 20:40, a poprzedzona będzie niemal trzygodzinnym studiem przedmeczowym. 

Mecz z Wyspami Owczymi, który odbędzie się trzy dni wcześniej, będzie można obejrzeć na TVP 1 i TVP Sport. Transmisja z obu spotkań będzie dostępna również w internecie za pośrednictwem strony internetowej sport.tvp.pl. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Reprezentacja Polski zajmuje czwarte miejsce w grupie E eliminacji Euro 2024 i by liczyć na bezpośredni awans, musi wygrać oba mecze oraz starcie z Czechami, które zaplanowano na 17 listopada. Na razie strata do pierwszej w grupie Albanii wynosi cztery punkty.

Więcej o: