Skandaliczne słowa księdza o Lewandowskim. Hamulce puściły. "Zboczeniec"

- Lewandowski - piłkarzyk z opaseczką LG itp. itd. Bo zboczony w głowie jest! - grzmiał suspendowany ksiądz Michał Woźnicki. Kontrowersyjny kapłan, który słynie z obraźliwych kazań, kompletnie stracił hamulce. W ohydny sposób zaatakował Roberta Lewandowskiego i całą polską kadrę.

Ksiądz Michał Woźnicki to postać szalenie kontrowersyjna. W 2021 r. został wyrzucony z zakonu salezjańskiego i suspendowany. Mimo iż Kościół zakazał mu dalszej posługi, wciąż odprawia msze święte we własnej kaplicy, podczas których wygłasza płomienne kazania. Wszystko udostępnia w serwisie YouTube. To także pierwszy ksiądz w Polsce, który został eksmitowany z domu zakonnego oraz pierwszy skazany przez sąd za słowa wypowiedziane w trakcie kazania...

Zobacz wideo Lewandowski boleśnie podsumowany. "Od lat nie jest autorytetem"

Kontrowersyjny ksiądz zobaczył Polską reprezentację. Hamulce puściły. "Przegrają z najgorszą drużyną"

Notorycznie zdarza mu się obrażać z ambony innych ludzi, także znanych sportowców. Niedawno skrytykował polską sprinterkę Ewę Swobodę. - Swoboda, nie da się na ciebie patrzeć. Wyglądasz jak potwór - grzmiał. A do dlatego, że nie spodobały mu się jej tatuaże.

Teraz po kiepskich występach polskiej reprezentacji z Wyspami Owczymi i Albanią postanowił powiedzieć coś na temat piłkarzy. - Czy Polska kiedykolwiek zdobędzie mistrzostwo świata w piłce nożnej? Nie! Przegrają z najgorszą drużyną, która walczy w imię Boga. Choćby wznosili ręce i wołali: "Allah!". Polacy mogą w piłce nożnej wygrać tylko wtedy, jak katoliki (sic!) będą i staną do meczu jak żołnierze Sobieskiego, jak pod Wiedeń szli - krzyczał ks. Woźnicki.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Sporo uwagi poświęcił także na mieszanie z błotem Roberta Lewandowskiego. Powód? Nasz kapitan jego zdaniem założył tęczową opaskę kapitańską. Choć w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, sam piłkarz twierdził, że nie miałby z tym problemu. - O Lewandowskim będą mówić, że nie wstydzę się Jezusa, ale założy opaskę LG itd. itd. Zboczeniec jest? A żonę ma! Lewandowski - piłkarzyk z opaseczką LG itp. itd. Bo zboczony w głowie jest - w skandalicznych słowach rozprawiał kapłan.

Jego zdaniem piłkarze powinni walczyć dla Boga, a sport jest współczesnym rodzajem wojny. - Walczycie o zwycięstwo niebieskie, o kształtowanie charakteru, który wam pozwoli, że nawet, jak przegrasz, to nie okaże się, żeś szmata. A jak wygrasz, to nie zniweczysz tego, nie pójdziesz do burdelu i nie zniszczycie hotel, bo teraz sobie możecie, bo złote medale macie... - pouczał zawodników. Opinii ks. Woźnickiego nie należy jednak w żaden sposób łączyć ze stanowiskiem kościoła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.