Były trener reprezentacji Polski staje po stronie Santosa. "Tylko pogorszy sytuację"

- W takim momencie nie powinno się zwalniać żadnego trenera, a już na pewno nie na tyle doświadczonego i utytułowanego, co Santos - powiedział Jerzy Engel w rozmowie z WP SportoweFakty. Były selekcjoner reprezentacji Polski stanął po stronie Portugalczyka i wolałby, aby pozostał trenerem polskiej kadry.

Sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy jest bardzo skomplikowana. Obecnie drużyna zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. W związku z tym coraz bardziej prawdopodobne jest rozstanie z selekcjonerem Fernando Santosem. Zdecydowana większość kibiców i ekspertów uważa, że Portugalczyk powinien zostać zwolniony. 

Zobacz wideo Fernando Santos wciąż selekcjonerem Polaków. Pilny komunikat PZPN

Jerzy Engel nie chce zwolnienia Santosa

Innego zdania jest natomiast Jerzy Engel. Były selekcjoner reprezentacji Polski twierdzi, że pożegnanie się z Santosem nie byłoby dobrym pomysłem. - Santos nie znał naszej kadry i rozpoczynając współpracę, spodziewał się zapewne czegoś innego. Popracował już jednak trochę i miał już okazję zorientować się w naszych realiach. W takim momencie nie powinno się zwalniać żadnego trenera, a już na pewno nie na tyle doświadczonego i utytułowanego, co Santos - powiedział w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

- Jeśli na wtorkowym spotkaniu podtrzymał swoje zapewnienie, że wprowadzi naszą drużynę na Euro 2024, to powinniśmy mu wierzyć. Niech pokaże, co zrobić z tą kadrą, by było lepiej - dodał i zasugerował, że w sztabie szkoleniowym Portugalczyka powinno znaleźć się więcej Polaków, by poprawić komunikację z piłkarzami. - To podstawowa zmiana, od której w tym momencie powinniśmy zacząć. Zwolnienie trenera tylko pogorszy sytuację - podsumował.

We wtorek odbyło się spotkanie pomiędzy Santosem i Cezarym Kuleszą. Nie zostały jednak jeszcze podjęte żadne decyzje. Obie strony nie udzieliły również informacji w tej sprawie. Na dniach prezes PZPN i selekcjoner mają jednak ponownie spotkać się w siedzibie związku

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podobnie do Engela uważa również inny były selekcjoner reprezentacji Polski Antoni Piechniczek. - Chociaż uciekają nam te eliminacje, mimo wszystko, że szansa na awans jest coraz mniejsza, ja bym go nie zwalniał - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport. 

Przyszłość Fernando Santosa powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych kilku dni. PZPN musi się pospieszyć, ponieważ za miesiąc polską kadrę czekają kolejne mecze. Już 12 października zmierzy się z Wyspami Owczymi, a trzy dni później zagra z Mołdawią. Będą to kluczowe mecze w kontekście awansu na mistrzostwa Europy. 

Więcej o: