Krzynówek mówi to, o czym wiele osób chciałoby zapomnieć. "Zbliża się czas"

- Dużymi krokami zbliża się czas, kiedy będziemy musieli żyć bez Roberta w reprezentacji - bez ogródek przyznaje Jacek Krzynówek. Były reprezentant Polski w rozmowie ze "Sportem" dodał, że jego zdaniem drużyna jest nadmiernie uzależniona od Roberta Lewandowskiego.

Reprezentacja Polski od dłuższego czasu przeżywa gigantyczny kryzys. Porażka 0:2 z Albanią sprowokowała dziennikarzy i ekspertów do dyskusji nad jej dalszą przyszłością. Niepewny stał się los selekcjonera Fernando Santosa, ale szereg pytań pojawia się także w kontekście niemal nietykalnego dotychczas Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo Lewandowski boleśnie podsumowany. "Od lat nie jest autorytetem"

Krzynówek otwartym tekstem o Lewandowskim. "Jest pod formą"

Pojawiły się wręcz obawy, że napastnik FC Barcelony nie będzie chciał dłużej występować w biało-czerwonych barwach. Poza tym nasz kapitan ostatnio nie zachwyca. Jego dyspozycję z brutalną szczerością ocenił były pomocnik reprezentacji Jacek Krzynówek.

- Chcielibyśmy, żeby Robert Lewandowski grał cały czas na tym samym poziomie, na jakim był kilka lat temu. Ale on też ma swoje lata i mimo że prowadzi się bardzo profesjonalnie, metryki nie oszuka. Jest pod formą, a jeśli on jest w gorszej dyspozycji, to dokładnie widać, gdzie w reprezentacji mamy problemy - stwierdził w rozmowie ze "Sportem". - Jeżeli jeden zawodnik ma tak duży wpływ na to, co dzieje się w kadrze, to kiedy jest w formie, niedostatki drużyny są przykrywane i łatwiej je schować - dodał.

47-latek doprecyzował jednak, że sam Lewandowski nie jest problemem, a pochopne odsuwanie go od drużyny byłoby błędem. - Dużymi krokami zbliża się czas, kiedy będziemy musieli żyć bez Roberta w reprezentacji. Ale dopóki w niej jest, trzeba korzystać z jego wiedzy i doświadczeń. On nadal jest jednym z najlepszych napastników świata. To, że teraz gra słabiej - i w klubie, i w reprezentacji - to nie znaczy, że zapomniał, jak się gra w piłkę. Trzeba brać pod uwagę, że trochę meczów się uzbierało i choć to dopiero początek sezonu, większość zawodników jest pod formą, szuka jej - przyznał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Jacek Krzynówek w reprezentacji Polski rozegrał 96 meczów i strzelił 15 goli. Był uczestnikiem finałów mistrzostw świata w 2002 i 2006 r. oraz Euro 2008. Przez lata występował w klubach niemieckiej Bundesligi.: FC Nuernberg, Bayer Leverkusen, VfL Wolfsburg czy Hannover 96.

Więcej o: