Sceny na ulicach. Albańscy fani śpiewają o Polsce. "Nie chcesz wiedzieć" [WIDEO]

Albańscy kibice są gotowi na wieczorne spotkanie z reprezentacją Polski. "Tu będzie dziś ogień" - napisał dziennikarz Wojciech Górski, publikując materiały wideo z ulic Tirany, które kompletnie zostały opanowane przez fanów gospodarzy.

Reprezentacja Polski nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Kompromitujące porażki z Czechami (1:3) oraz Mołdawią (2:3) sprawiły, że nasza sytuacja w grupie E el. Euro 2024 mocno się skomplikowała. Nie zmieniło tego również czwartkowe spotkanie z Wyspami Owczymi (2:0), podczas którego piłkarze Fernando Santosa zaprezentowali się poniżej oczekiwań. Przed nimi teraz najważniejsze starcie z Albanią, a poza rywalem będą musieli się zmierzyć też z gorącym dopingiem tamtejszych kibiców.

Zobacz wideo Lewandowski obiecuje: Zrobimy wszystko. Polska czeka na nowe otwarcie

Albańscy kibice gotowi na mecz z Polską. "Tu będzie dziś ogień"

Kilka godzin temu dziennikarz Wojciech Górski opublikował w mediach społecznościowych materiały wideo, podczas których możemy zauważyć albańskich kibiców, którzy sposobią się do wieczornego spotkania z Polską.

Przebrani w czarne koszulki fani manifestują zbliżające się starcie, śpiewając, skacząc oraz rozlewając napoje na ulicach Tirany. W pewnym momencie można było dostrzec również, że zostały odpalone race. "Jaki tu będzie dziś ogień" - napisał. Po czym zdradził, że nagle usłyszał nazwę naszego kraju, a kiedy zapytał się jednego z fanatyków, co oznacza ta piosenka, ten odpowiedział mu tylko: Nie chcesz wiedzieć - przekazał.

Po raz ostatni nasza reprezentacja miała okazję pojawić się na Air Albania Stadium w październiku 2021 roku, kiedy w el. MŚ 2022 wygraliśmy po golu Karola Świderskiego. Tuż po jego trafieniu albańscy kibice zaczęli rzucać w kierunku naszych piłkarzy butelkami, przez co arbiter przerwał mecz i nakazał zawodnikom obu drużyn zejście do szatni. Po kilkudziesięciu minutach wrócili na murawę i dokończyli starcie, ale to pokazało, jak gęsta atmosfera panuje podczas meczów na stadionie w Tiranie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po czterech rozegranych meczach el. ME Polska zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy E z dorobkiem sześciu punktów. Liderem są Czesi (8 pkt), którzy wyprzedzają Albańczyków (7 pkt). Na czwartej lokacie plasuje się Mołdawia (5 pkt), a tabelę zamykają Wyspy Owcze (1 pkt). Spotkanie Polska-Albania rozpocznie się o godz. 20:45.

Więcej o: