Te słowa prezesa PZPN wywołały burzę. "Bez niczego" to już hit internetu [WIDEO]

- Ja sobie nie wyobrażam, że ja pana zaproszę, czy ktoś pana zaprosi i siedzicie tak bez niczego? - powiedział z rozbrajającą szczerością o alkoholu do kolacji prezes PZPN-u, Cezary Kulesza. Nagranie z tą wypowiedzią ma już ponad milion wyświetleń. Słowa Kuleszy z rozmowy z RMF FM podchwycili także dziennikarze w mediach społecznościowych.

Chyba cała Polska widziała nagranie z wyjazdu delegacji PZPN na mecz reprezentacji Polski z Mołdawią w Kiszyniowie. W przededniu kompromitującej porażki 2:3 odbyła się kolacja, na której wodzirejem był skazany za korupcję Mirosław Stasiak. Śpiewy, obejmowanie się i klasyczne "napijmy się" - tak wyglądały kulisy tamtego wyjazdu, które przedstawił Kanał Sportowy.

Zobacz wideo Jaka atmosfera panuje w reprezentacji? Lewandowski i Grosicki wyjaśniają

Cezary Kulesza wprost o alkoholu do kolacji. "Ja sobie nie wyobrażam"

Do całej sytuacji związanej z tamtym wyjazdem odnosił się także przed tygodniem Robert Lewandowski w wywiadzie dla Meczyki.pl i Eleven Sports. - Nie chodzę z alkomatem i nie sprawdzam ludzi. Ale to fakt. Nie mówię, że wszystkich, ale poziom pewnych osób jest żenujący - mówił, odnosząc się do powrotu z Mołdawii.

- Tak się zastanawiam, czy w ogóle jest potrzebny alkohol na takich wyjazdach. Bo był alkohol na tym wyjeździe, wie pan. Ze strony działaczy. Wszyscy widzieli zdjęcia z przyjęcia, prawda? - dopytywał Cezarego Kuleszę Piotr Salak na antenie RMF FM.

- No wie pan co... Jadą sponsorzy, jadą ich zaproszeni goście, jesteśmy my. Jest kolacja zawsze tam 19-20, no i gdzieś z boku stoi wino, wódka, szampan, kto sobie ile rzeczy, czy piwo. Ja sobie nie wyobrażam, że ja pana zaproszę, czy ktoś pana zaprosi i siedzicie tak bez niczego? - odpowiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Ja bym nie uważał, że to jest tak bardzo złe. Nikt nikogo nie zmusza do picia - dodawał. Nagranie z tą wypowiedzią ma już ponad milion wyświetleń.

Słowa Cezarego Kuleszy hitem internetu. "Kto to słyszał bez niczego siedzieć" 

Eksperci i dziennikarze w mediach społecznościowych zgodnie podjęli frazę "bez niczego" zaakcentowaną przez Kuleszę. "Mam wrażenie, że na końcu języka miał „i siedzicie tak o suchym pysku" - napisał Filip Modrzejewski ze Sport.pl.

"I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem tak, Świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem" - podsumował te słowa Kuleszy Łukasz Jachimiak ze Sport.pl, cytując utwór "Cztery pokoje" Kazika.

"KTO TO SŁYSZAŁ TAK BEZ NICZEGO SIEDZIEĆ, DAJCIE SPOKÓJ" - ironizował Maciej Jermakow z Viaplay Sport.

"Podróż w czasie na pełnej. Prezes PZPN przepytywany przez dziennikarzy o chlanie działaczy. Fenomenalna jest ta grupa rekonstrukcyjna pod nazwą PZPN Kuleszy" - to z kolei opinia Piotra Żelaznego.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

"Gdy następnym razem będę komentował mecz, zapytam kolegę z pracy - co tak bez niczego będziemy tu siedzieć?" - żartował Marcin Gazda z Eleven Sports.

"Prezes stara szkoła. 'A co Miras tak o suchych pyskach siedzieć będziemy?" - wtórował Przemysław Langier z Goal.pl.

"Mądre słowa. Na trzeźwo tego paździerza nie da się oglądać" - podsumował Patryk Słowik z Wirtualnej Polski, odnosząc się do stylu gry reprezentacji Polski.

Kolejne spotkanie piłkarze Fernando Santosa rozegrają w niedzielę 10 września z Albanią na wyjeździe. Relacje z tego meczu będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: