Matty Cash opowiedział o atmosferze w kadrze. Jaśniej się nie da

- Na ten temat nie chciałbym mówić, nie czuję takiej potrzeby. Jeszcze raz: jedyne, co mnie interesuje, to murawa - powiedział Matty Cash w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. Obrońca został zapytany także m.in. o wywiad Roberta Lewandowskiego i atmosferę w zespole.

Porażki z Czechami i Mołdawią oraz wiele afer wokół PZPN-u - tak w ostatnich miesiącach wyglądał krajobraz polskiej piłki. Na rozładowywanie napięć zdecydował się Robert Lewandowski, który w rozmowie z Mateuszem Święcickim poruszył m.in. temat premii za mundial w Katarze oraz atmosfery wewnątrz kadry. A to wszystko na kilka dni przed kluczowymi starciami z Wyspami Owczymi i Albanią.

Zobacz wideo Afera, której nie było. Santos o spóźnieniu

Matty Cash zareagował na pytanie o wywiad Lewandowskiego. "Co powiedział?"

Słowa Lewandowskiego wywołały spory szum medialny i pytano o nie także pozostałych reprezentantów Polski. - Nie, nie wiem. Co powiedział? - tak na pytanie o wywiad kapitana zareagował Matty Cash w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Zdaniem obrońcy atmosfera w kadrze jest bardzo dobra i nie ma w niej żadnych problemów.

- Według mnie atmosfera jest dobra. Teraz musimy się skupić na tym, co na murawie. Bo nie da się wygrać meczu poza boiskiem. Musimy się zjednoczyć, a jeśli są jakieś negatywne emocje, to nie mogą wpływać na postawę drużyny. Musimy być silni jako grupa, ale uważam, że właśnie tak jest, że tworzymy mocną grupę. Jesteśmy razem, są żarty, dużo śmiechu… Wygląda to naprawdę normalnie. Ja widzę w zespole dobrą energię - przyznał.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Na ten temat nie chciałbym mówić, nie czuję takiej potrzeby. Jeszcze raz: jedyne, co mnie interesuje, to murawa. I moja praca w trakcie meczu - dodał zapytany o tzw. aferę premiową.

Matty Cash skomentował zarzuty o kłamstwo Łukasza Skorupskiego. "Co ja miałbym powiedzieć?"

W głośnym wywiadzie Robert Lewandowski zasugerował też, że Łukasz Skorupski skłamał w sprawie premii w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". O to, czy bramkarz mówił prawdę zapytano także Casha. - Hmmm… Tylko co ja miałbym w tej sprawie powiedzieć? Swoją perspektywę już przedstawiłem. Moje odczucie jest takie, że w zespole panuje dobra atmosfera. A jak będziemy wygrywać, to będzie jeszcze lepsza, bo wyniki są najważniejsze - przyznał.

- Jak mówiłem, nie śledzę polskich mediów, więc nie wiem, o czym się w nich dyskutuje. Natomiast od kiedy jestem w reprezentacji, to nie widziałem w niej żadnej kłótni. Owszem, rozmawiało się na różne tematy, ale według mnie to nigdy nie były kłótnie. Jedyne, co ja widzę negatywnego, to nasze ostatnie wyniki. I to musimy zmienić - podsumował 26-latek.

W środę Polacy w eliminacjach do mistrzostw Europy zagrają z Wyspami Owczymi. Początek meczu o godz. 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: