Lewandowski powiedział wprost, co myśli o legendzie polskiej piłki. "Gdzie ta klasa?"

- Gdzie ta klasa? To jest inna epoka. Jak można żyć historią? - pyta Robert Lewandowski, odpowiadając Grzegorzowi Lacie. Kapitan reprezentacji Polski w wywiadzie na kanale Meczyki stanął w obronie Jakuba Błaszczykowskiego, o którym były prezes PZPN wypowiadał się w nieprzychylnych słowach i deprecjonował jego osiągnięcia w kadrze.

- Kuba skończył karierę, cześć, do widzenia! Rozegrał w kadrze o pięć meczów więcej ode mnie. Mam tylko pytanie: Co włożył do gabloty? - mówił Grzegorz Lato przy okazji pożegnalnego meczu Jakuba Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski. Były prezes PZPN dwukrotnie zdobywał srebrny medal mistrzostw świata i wbił szpilkę nie tylko w Błaszczykowskiego, ale również w całą kadrę. Teraz odpowiedział mu Robert Lewandowski w wywiadzie na kanale Meczyki na YouTube we współpracy z Eleven Sports. 

Zobacz wideo Wraca konflikt w kadrze. "Pokłócił się z Krychowiakiem o pieniądze"

Robert Lewandowski broni Jakuba Błaszczykowskiego. Odpowiedź dla Grzegorza Laty. "Bzdury"

Słowa Grzegorza Laty w kierunku Jakuba Błaszczykowskiego można uznać, za skierowane do całej reprezentacji Polski tego pokolenia. Nic więc dziwnego, że Robert Lewandowski postanowił odnieść się do nich przy okazji tematu komentowania wydarzeń wokół reprezentacji Polski. Mateusz Święcicki zapytał Lewandowskiego, czy warto polemizować z byłymi reprezentantami Polski. 

- Warto stanąć w obronie. Przykład Grzegorza Laty na temat Kuby Błaszczykowskiego. Kuba zrobił wiele dla polskiej piłki nie tylko jako sportowiec, ale jako człowiek. Ma pożegnanie, kończy karierę i w takim momencie osoba, która w tamtych latach osiągnęła, co osiągnęła, wypowiada się o Kubie Błaszczykowskim w taki sposób. Gdzie ta klasa? To jest inna epoka. Jak można żyć historią? - odpowiedział kapitan reprezentacji Polski. 

Lewandowski zaznaczył jednak, że nie odbiera dawnym reprezentantom osiągnięć i medali, ale nie powinni przekładać tego na obecne czasy i poziom w światowym futbolu. - Ja zasług nie odbieram i tu się wszystko zgadza. Ale też od takiej osoby wymaga się, że będzie trochę wspierała, nie tylko Kubę, czy tam osoby, ale też reprezentację w tych ciężkich chwilach. Bo dobrze sam wie, że był piłkarzem, przez jakie problemy, jakie przeszkody, jakie wyzwania przechodził. Był w super generacji piłkarzy, ale nie chce porównywać. To jest zupełnie inny świat i inna piłka nożna. To są nazwiska, które zrobiły wielki sukces, ale Kuba był piłkarzem wybitnym - dodaje piłkarz FC Barcelony.

Na sam koniec tematu Błaszczykowskiego i Laty Lewandowski zaznaczył, że dawni piłkarze nie zawsze powinni zabierać głos o obecnej kadrze. - Można by zaraz odpowiedzieć i może czas, żebym ja częściej to robił. Żeby nie dawać im takiego mandatu na wypowiadanie się, na jaki temat chcą i co myślą. Często to są bzdury - podsumował Robert Lewandowski. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Robert Lewandowski już niedługo znów zagra z reprezentacją Polski. Kolejne spotkanie kadry w ramach eliminacji Euro 2024 zaplanowano na 7 września o 20:45. Rywalami Biało-Czerwonych będą Wyspy Owcze. 

Więcej o: