Nagła zmiana. Wiemy, co z transmisją meczu Rakowa w Lidze Mistrzów

Nie tylko Polsat Sport Premium, jak informowaliśmy, ale także Polsat Sport. Na tych kanałach kibice zobaczą wtorkowy mecz Rakowa Częstochowa z FC Kopenhaga w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Do tej pory pucharowe mecze Rakowa można było oglądać w TVP Sport. Ale teraz - jak na Sport.pl pisał już w środę Kacper Sosnowski - sytuacja ulegnie zmianie. Dzieje się tak, gdyż częstochowianie i ich rywale w el. Ligi Mistrzów dysponowali prawami telewizyjnymi tylko do trzeciej rundy. Prawa na czwartą, czyli ostatnią przed fazą grupową, są już scentralizowane. Czyli należą do tego, kto w danym państwie posiada umowę na pokazywanie Ligi Mistrzów. W Polsce jest to Polsat, który prezentuje wszystkie spotkania na antenach płatnego Polsatu Sport Premium.

Zobacz wideo Lewandowski: Ciężko coś powiedzieć, bo to jest niewiarygodne

W tym kanale ma zostać pokazany także wtorkowy mecz Rakowa z FC Kopenhaga. Ale nie tylko, bo właśnie nastąpiła zmiana w ramówce. Jeszcze w środę Polsat Sport informował, że na jego antenie królować będzie kobieca siatkówka i mistrzostwa Europy, gdzie zawodniczki Stefano Lavariniego akurat w godzinach meczu Rakowa będą mierzyć się z Belgijkami.

W czwartek rano ta pozycja jednak zniknęła z ramówki. Kibice we wtorek od 20.50 będą mogli zobaczyć w Polsacie Sport spotkanie Rakowa. Niewykluczone, że mecz zostanie też pokazany w otwartym Polsacie. Na tym bardzo zależy działaczom z Częstochowy, którzy chcieliby, by starcie o Ligę Mistrzów było szeroko dostępne. To samo tyczy się także rewanżu, który 29 sierpnia rozegrany zostanie w Kopenhadze.

Liga Mistrzów. Mecz Rakowa także na otwartej antenie?

W obecnym rozporządzeniu KRRiT jasno i wyraźnie wpisany jest obowiązek pokazywania spotkań naszych drużyn w Lidze Mistrzów i Pucharze UEFA (dawne rozgrywki zmienione obecnie na Ligę Europy). To oznacza, że w przypadku awansu Rakowa do Champions League, Polsat na pewno musiałby transmitować jego mecze na ogólnodostępnej antenie. Swojej albo konkurencyjnej, bo sprawa ewentualnej sublicencji dla TVP to temat, który toczy się od wielu tygodni. Już przed wakacjami obie stacje toczyły negocjacje, aby wzorem lat poprzednich jeden mecz kolejki Ligi Mistrzów znowu był pokazywany w TVP. 

Te rozmowy do tej pory nie zakończyły się powodzeniem. Być może coś w tej sprawie ruszy się po zmianach dyrektorów redakcji sportowej w TVP. Przypomnijmy, że stanowisko dyrektora TVP Sport od sierpnia objął Krzysztof Zieliński, a jego zastępcą i redaktorem naczelnym został Sebastian Staszewski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.