Bartłomiej Drągowski blisko zmiany ligi. Klub wybierze pomiędzy dwoma Polakami

Bartłomiej Drągowski już niedługo może zmienić barwy klubowe. Jak donoszą francuskie media, reprezentantem Polski zainteresowane jest FC Nantes. Transfer ten zależy jednak od sytuacji innego Polaka.

Drągowski od sierpnia ubiegłego roku występuje w Spezii Calcio. Polski bramkarz od razu stał się zawodnikiem pierwszego składu, jednakże nie udało mu się uchronić swojego klubu przed spadkiem do Serie B.

Zobacz wideo Lewandowski: Ciężko coś powiedzieć, bo to jest niewiarygodne

Transfer Drągowskiego na horyzoncie? Chcą go Francuzi

Spezia zakończyła rozgrywki Serie A na 18. miejscu w tabeli, otwierając strefę spadkową. Według zagranicznych mediów Bartłomiej Drągowski nie wyobraża sobie kontynuowania kariery na drugim szczeblu rozgrywkowym i poszukuje nowego klubu, a chętnych nie brakuje.

Usługami Polaka zainteresowane są takie drużyny jak Lecce, Bournemouth, Nottingham Forest, Fenerbahce, czy Empoli, gdzie występował już w 2019 roku na wypożyczeniu z Fiorentiny. Jak donosi francuski dziennik "Ouest-France" na swojej liście transferowej Drągowskiego ma też FC Nantes. 

16. drużyna Ligue 1 z ubiegłego sezonu przygotowuje się na sprzedaż swojego pierwszego bramkarza, Albana Lafonta. Kontrakt 24-latka obowiązuje tylko do przyszłego roku, więc FC Nantes planuje rozstać się z nim tego lata, aby cokolwiek zarobić. Według mediów głównym kandydatem do zastąpienia Francuza nie jest jednak Drągowski, a inny Polak, Marcin Bułka, grający obecnie w Nicei. Były młodzieżowy reprezentant naszego kraju jest w tej chwili drugim bramkarzem w swojej drużynie, lecz wszystko może się zmienić, jeśli tego lata z klubu odejdzie pierwszy golkiper, Kasper Schmeichel, który nie spełnia oczekiwań władz nicejskiego zespołu.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

W przypadku gdy jednak Schmeichel pozostanie w Nicei, bądź klub ten znajdzie inną "jedynkę" i Bułka wciąż pozostanie rezerwowym, wówczas młody bramkarz najprawdopodobniej przeniesie się do Nantes. Jeżeli jednak do takiego transferu nie dojdzie, drugim wysoko postawionym na liście kandydatem jest właśnie Bartłomiej Drągowski. Za 26-latka będzie trzeba zapłacić około dziewięciu milionów euro. W ubiegłym sezonie Serie A Polak w bramce Spezii rozegrał 35 spotkań. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.