Tyle Fernando Santos zarabia w reprezentacji Polski. Niemała kasa. Rekord

735 tysięcy złotych - około tyle wynosi miesięczne wynagrodzenie Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Różnica pomiędzy jego zarobkami a tymi, które otrzymywali jego poprzednicy, jest ogromna.

Reprezentacja Polski przegrała z Mołdawią 2:3 w trzecim meczu eliminacji do przyszłorocznego Euro. Są to dla nas fatalne informacje, ponieważ zajmujemy aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli grupy E i mocno skomplikowaliśmy sobie sprawy awansu na ME.  Wtorkowa porażka była drugą kompromitacją za kadencji Fernando Santosa. 

Zobacz wideo Ewa Piątkowska będzie walczyła z mężczyzną. "Pora się do tego przyzwyczajać"

Tyle Fernando Santos zarabia w reprezentacji Polski. Portugalczyk umie się ustawić

Jak informowaliśmy w styczniu, Fernando Santos pobiera w reprezentacji Polski dwa miliony euro rocznie, czyli około 8,8 mln złotych. Jest to najwyższa gaża dla trenera w historii naszej kadry. W kontrakcie zapisane są również bonusy od osiąganych wyników, a umowa została tak skonstruowana, że zabezpiecza PZPN w razie braku ich realizacji. Nie wiadomo konkretnie, jakie są cele polskiej kadry, natomiast zapewne chodzi o awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, który po porażce z Mołdawią zdecydowanie się oddalił. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Santos inkasuje od PZPN około 735 tys. złotych miesięcznie, podczas gdy jego poprzednik Czesław Michniewicz zarabiał zaledwie 200 tys. zł. Do momentu przyjścia 68-latka najlepiej opłacanym selekcjonerem był jego rodak Paulo Sousa, który mógł liczyć na pensje rzędu około 315 tys. zł. za miesiąc pracy.

Zarobki selekcjonerów reprezentacji Polski w ostatnich latach:

  • Fernando Santos ok. 735 tys. zł miesięcznie
  • Paulo Sousa ok. 315 tys. zł miesięcznie
  • Leo Beenhakker ok. 240 tys. zł miesięcznie
  • Czesław Michniewicz 200 tys. zł miesięcznie
  • Franciszek Smuda 190 tys. zł miesięcznie
  • Waldemar Fornalik 160 tys. zł miesięcznie
  • Jerzy Brzęczek 160 tys. zł miesięcznie

Kilka miesięcy temu "Przegląd Sportowy" przekazał, że podczas pracy z kadrą Grecji Santos zarabiał 864 tys. dol. rocznie, czyli około 3,7 mln zł. Kiedy był selekcjonerem Portugalii, jego wynagrodzenie wynosiło wtedy 2,3 mln euro, czyli ok. 10,8 mln zł. Stanowisko w PZPN nie jest zatem jego najlepszą pracą w karierze.

Najbliższy mecz reprezentacja Polski rozegra 7 września, kiedy zmierzy się z Wyspami Owczymi. Do końca eliminacji pozostało pięć spotkań.

Więcej o: