Świat zachwyca się tym, co zrobili Polacy. Zaimponowali tuż przed meczem

PZPN został doceniony przez zagraniczne media - chodzi o grafikę ze składem, która ukazała się w mediach społecznościowych polskiej federacji przed meczem z Mołdawią. "Niech żyje oryginalność" - czytamy na Relevo.

Reprezentacja Polski o 20.45 rozpoczęła wyjazdowy mecz z Mołdawią, w ramach eliminacji do przyszłorocznego Euro w Niemczech. Fernando Santos nieco namieszał w wyjściowym składzie, w którym wyszli m.in. Przemysław Frankowski czy też Nicola Zalewski.

Zobacz wideo Iga Świątek wie, co zrobić na trawie. "Średnio 10 centymetrów niżej"

PZPN doceniony. Chodzi o grafikę z rysunkami dzieci

Zarówno przed meczem z Mołdawią, jak i przed wcześniejszym, towarzyskim meczem z Niemcami, na profilu "Łączy nas piłka" w dość oryginalny sposób zaprezentowano wyjściowe jedenastki Polaków na te spotkania. Na grafice obok nazwisk piłkarzy umieszczono ich twarze, ale narysowane przez dzieci.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Taki sposób przedstawienia składów został doceniony nie tylko przez polskich kibiców, którzy wyrazili podziw w komentarzach, ale też przez zagraniczne media. "Niech żyje oryginalność!" - napisał oficjalny profil "Relevo" i udostępnił grafikę z profilu polskiej federacji.

Co ciekawe rysunki dzieci znalazły się nie tylko na grafikach ze składem. Po strzelonych golach przez naszych reprezentantów na profilu także pojawiały się rysunki zawodników, którzy trafili do siatki. Podczas meczu z Niemcami w social mediach wylądowała podobizna Jakuba Kiwiora, a w 12. minucie meczu z Mołdawią po golu na 1:0 wstawione zostało zdjęcie malunku z twarzą Arkadiusza Milika.

Grafiki i rysunki dzieci nie są dziełem przypadku. Są one efektem akcji zorganizowanej przez PZPN z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca przedstawiciele "Łączy Nas Piłka" odwiedzili Szkołę Podstawową numer 158 w Warszawie i rozdali małe upominki najmłodszym, a w zamian otrzymali rysunki, które są teraz wykorzystywane w mediach społecznościowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA