Skomplikowana sytuacja w grupie przed meczem Mołdawia - Polska. Niestety, jedno już wiemy

Już we wtorek reprezentacja Polski rozegra trzeci mecz w eliminacjach EURO 2024. Zmierzy się z Mołdawią na wyjeździe. Ewentualne zwycięstwo pozwoli Polakom zbliżyć się Czechów w tabeli. Jak wygląda aktualna sytuacja w grupie E przed meczem Mołdawia - Polska?

Pomimo słabej gry w meczu z Niemcami (1:0) piłkarze Fernando Santosa powinni być zadowoleni. Drugi raz w historii udało się pokonać naszych zachodnich sąsiadów. Dobre nastroje są niezbędne, aby utrzymać zwycięską serię i odnieść we wtorek kolejne zwycięstwo w eliminacjach do przyszłorocznego Euro. Jak wygląda aktualna sytuacja w grupie E przed meczem Mołdawia - Polska?

Zobacz wideo Ewa Piątkowska będzie walczyła z mężczyzną. "Pora się do tego przyzwyczajać"

Jak wygląda sytuacja w grupie E przed meczem Mołdawia - Polska? 

Po marcowej wpadce z Czechami (1:3) reprezentacja Polski odbiła się od dna i skromnie pokonała na Stadionie Narodowym Albanię 1:0. Mimo potknięcia Czechów w meczu z Mołdawią (0:0) nadal zajmujemy drugie miejsce w tabeli grupy E. Nasi najbliżsi rywale rozegrali do tej pory trzy mecze, w których zdobyli jednak tylko dwa punkty, za to oba na własnym stadionie. 

Aktualna tabela grupy E:

  1. Czechy - 3 mecze, 7 punktów, bramki 6:1 
  2. Polska - 2 mecze, 3 pkt, 2:3 
  3. Albania - 2 mecze, 3 pkt, 2:1
  4. Mołdawia - 3 mecze, 2 pkt, 1:3
  5. Wyspy Owcze - 2 mecze, 1 pkt, 1:4

Drużyny z miejsc 1-2 uzyskają bezpośredni awans na Euro 2024

Trzecie miejsce w tabeli okupuje aktualnie Albania. Przegrana z Polakami mocno zmobilizowała piłkarzy Sylvinho, którzy w ubiegłą sobotę pewnie odprawili na własnym stadionie Mołdawię (2:0). We wtorek będą mieli dużą szansę na to, aby zdobyć kolejne trzy punkty, ponieważ zmierzą się z mającymi na ten moment zaledwie punkt Wyspami Owczymi. Ewentualne zwycięstwo, w przypadku braku zwycięstwa Polaków, pozwoli im przegonić nas w tabeli.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zespołem, który pauzuje w czwartej serii gier, są Czesi. Oni we wtorek zmierzą się towarzysko z Czarnogórą. Nawet jeśli zarówno Polska, jak i Albania wygrają swoje mecze to i tak nie uda im się wyprzedzić piłkarzy Jaroslava Silhavy'ego w tabeli grupy E.

Terminarz wtorkowych (20.06) meczów grupy E:

  • Mołdawia - Polska
  • Wyspy Owcze - Albania
  • Pauza: Czechy

O której dzisiaj mecz Mołdawia - Polska? Gdzie oglądać?

Wszystkie spotkania grupy E rozpoczną się o godzinie 20:45. Starcie Polska-Mołdawia będzie transmitowane na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport Premium 1. Zapraszamy również do śledzenia relacji na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: