Niemcy pamiętali o Błaszczykowskim. Klasa sama w sobie. Oto co mu napisali

Byli pracodawcy Jakuba Błaszczykowskiego nie zapomnieli o nim przy okazji ostatniego występu w barwach reprezentacji Polski. Zarówno Borussia Dortmund, jak i VfL Wolfsburg, zamieściły w mediach szereg wpisów, w których pogratulowali Polakowi bogatej kariery. "Legenda schodzi z międzynarodowej sceny" - zakomunikowano.

Reprezentacja Polski po raz drugi w historii pokonała w piątek na Stadionie Narodowym Niemców 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił Jakub Kiwior. Najważniejszy moment tego starcia miał miejsce jednak w 16. minucie, kiedy to polscy kibice pożegnali wieloletniego kapitana kadry Jakuba Błaszczykowskiego. Jego dokonania w biało-czerwonych barwach doceniono nie tylko u nas w kraju, ale również wśród byłych pracodawców piłkarza.

Zobacz wideo Jerzy Brzęczek i Łukasz Fabiański żegnają Jakuba Błaszczykowskiego

Byłe kluby pamiętają o Błaszczykowskim. Zamieściły wzruszające wpisy w mediach. "Legenda"

Błaszczykowski opuścił Polskę w 2007 roku, kiedy odszedł z Wisły Kraków do Borussii Dortmund. Przez następne lata stał się integralną częścią niemieckiego klubu, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Po dziewięciu latach gry ostatecznie opuścił Dortmund. Pomimo upływu czasu wciąż pozostaje w pamięci zarówno kibiców, jak i działaczy klubu. Podczas piątkowego starcia z Niemcami na profilu Borussii kilkukrotnie pojawiły się wpisy dotyczące Błaszczykowskiego.

"Legenda schodzi z międzynarodowej sceny. Czapki z głów za wspaniałą karierą w koszulce reprezentacji, Kuba" - zakomunikowano. 

Aktualni wicemistrzowie Niemiec zamieścili również fotografię Polaka, który opuszcza boisko ze łzami w oczach.

Błaszczykowski zakończył grę w Borussii Dortmund w 2016 roku, kiedy przeniósł się do VfL Wolfsburg. W jego barwach wystąpił w 45 meczach. Również w klubie z Dolnej Saksonii pozostawił po sobie dobre wspomnienia. "Ze swoim 109. występem w reprezentacji Polski, dziś kończy karierę międzynarodową. Czapki z głów, Kuba!" - przekazano.

Wpis postanowił opublikować również aktualny klub byłego kapitana kadry Wisła Kraków. Jego karierę reprezentacyjną podsumowano jednak tylko jednym słowem. "Legenda" - napisano.

Reprezentacja Polski powróci na boisko już za cztery dni, we wtorek 20 czerwca, kiedy w trzecim meczu eliminacji do przyszłorocznego Euro zmierzy się na wyjeździe z Mołdawią.

Więcej o:
Copyright © Agora SA