Santos wykonał zaskakujący ruch. Są dodatkowe powołania

Fernando Santos ma poważne plany wobec kilku młodych polskich zawodników. Jak poinformował portal Meczyki.pl, selekcjoner wysłał kolejne zaproszenia na dodatkowe zgrupowanie reprezentacji, które odbędzie się na początku czerwca w Warszawie.

We wtorek 30 maja Fernando Santos ogłosił 25-osobową listę zawodników powołanych na czerwcowe spotkania reprezentacji Polski z Niemcami (16 czerwca, towarzyski) oraz Mołdawią (20 czerwca, eliminacje EURO 2024). Znalazło się na niej czterech zawodników z ekstraklasy (Ben Lederman, Mateusz Łęgowski, Bartosz Slisz, Michał Skóraś), ale wygląda na to, że selekcjoner będzie chciał przyjrzeć się większej grupie piłkarzy z polskiej ligi.

Zobacz wideo W Barcelonie wszyscy już żyją przyszłym sezonem. "Dominuje jeden temat"

Fernando Santos zaprosił kolejnych młodych polskich piłkarzy na zgrupowanie reprezentacji

Oficjalne zgrupowanie drużyny narodowej rozpocznie się 12 czerwca, ale wcześniej Portugalczyk zorganizuje kilka dodatkowych sesji treningowych (5-9 czerwca), także z udziałem graczy, którzy nie otrzymali powołania. W środę 31 maja ogłoszono, że jednym z nich będzie 21-letni Kajetan Szmyt z Warty Poznań.

Nowe informacje w tej sprawie przekazał portal Meczyki.pl, który ujawnił, że poza Szmytem na treningach stawią się inni młodzi zawodnicy: Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok), Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice), Michał Rakoczy (Cracovia), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin) oraz Patryk Peda (SPAL, Włochy). Poza tym pojawią się zawodnicy z klubów zagranicznych, którzy już jakiś czas temu skończyli sezon, jak Krystian Bielik (Birmingham City).

Podczas kilkudniowego zgrupowania zawodnicy będą trenować na obiektach Legii. Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 11:00. Na piątek 9 czerwca mają natomiast zaplanowany sparing z kadrą do lat 19.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Legia, Lech i Zagłębie Lubin nie puściły piłkarzy na zgrupowanie

W nieoficjalnym zgrupowaniu mieli wziąć udział także Kacper Tobiasz (Legia Warszawa), Filip Marchwiński (Lech Poznań) i Bartłomiej Kłudka (Zagłębie Lubin), tyle że ich zespoły nie chciały ich puścić. Miały do tego prawo, gdyż dodatkowe sesje odbędą się poza oficjalnym terminem FIFA. Z tego powodu kluby nie miały obowiązku ich wysłać na życzenie selekcjonera.

Więcej o: